Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Nagy különbségek vannak a háztartások fogyasztási kiadásait tekintve az egyes közép-kelet-európai országokban. Az osztrák RegioPlan piackutató és tanácsadó cég elemzése szerint a kiadások nagysága az adott ország fejlettségétől függ: az első helyen Szlovénia áll, Magyarország harmadik helyezést kapott, a legkevesebbet Ukrajnában költik ételre-italra az emberek.
Az osztrák felmérés szerint Szlovéniában költik a legtöbb pénzt megélhetésre a háztartások, havi 1700 eurót. Horvátország a második helyen áll 1000 euróval, majd Magyarország, Szlovákia, Csehország és Lengyelország következik havi 900-1000 euró kiadással. A kevésbé fejlett országokban – Románia, Bulgária, Szerbia – havi 400-500 euró között mozog ez az összeg, a legkevesebbet az ukránok költik, havi 214 eurót. Összehasonlításképpen: Ausztriában 2007-ben 2800 euró volt a háztartások havi megélhetési kiadása.
Az összes kiadáson belül élelmiszerre a kevésbé fejlett országokban költenek a legtöbbet: így például Ukrajnában a 214 euróból 116 euró megy élelmiszerre, az összes kiadás 54 százaléka. Romániában, Bulgáriában ez az arány 40 százalék fölött van, Szerbiában 36 százalék körüli. A középmezőnyben – azaz nagyjából 25 százalékos aránnyal – Horvátország, Szlovákia, Magyarország és Lengyelország van, Csehországban élelmiszerre fogy az összes megélhetési kiadás 20 százaléka, Szlovéniában 17 százaléka, Ausztriában 18 százaléka.
Az elmúlt években jelentősen nőttek a fogyasztói kiadások a közép-kelet-európai országokban, olykor 10 százalékkal is, a gazdasági válság azonban jelentősen visszavetette a növekedési ütemet.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.