szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Németországnak évente legalább 20 milliárd eurós kárt okoz az ipari kémkedés, potenciálisan pedig akár az 50 milliárd eurót is elérheti ez az összeg.

A gazdasági biztonság kérdéseivel foglalkozó ASW cég vezetője egy lapinterjúban elmondta, hogy az elmúlt két évben egyre több német cég esett az ipari kémkedés áldozatául, főként a technológiai iparágakban: a gép-, autó- és gyógyszeriparban, a napenergia hasznosítása és az űrkutatás területén.

Az ASW szerint a kémkedés újabban részben az interneten keresztül zajlik, de a hagyományos módszerek sem mentek még feledésbe: az ipari kémek beépülnek egy-egy cégbe, illetve vásárok, gyárlátogatások alkalmával fürkészik ki a vállalati titkokat.

Az állambiztonsági elemzések többnyire Oroszországot és Kínát említik az ipari kémkedés főszereplőiként, mindamellett az ASW vezetője szerint szervezetük egyetlen országot sem akar pellengérre állítani. Az ASW elsősorban azt akarja megelőzni, hogy a vállalatokat informálják a potenciális kémveszélyről.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Ipari kémkedési botrány Izraelben

Az izraeli rendőrség előzetes letartóztatásba helyezett húsz személyt, köztük magas beosztású vállalati vezetőket egy eddig példa nélkül álló ipari kémkedési ügy miatt.

MTI/hvg.hu Itthon

Ilyen még nem volt, többmilliárdos ipari kémkedés nálunk

Ipari kémkedés („különösen nagy értékre elkövetett szerzői jogok megsértése”) gyanújával nyomoz a Vám- és Pénzügyőrség Központi Bűnüldözési Parancsnoksága. Ipari kémkedés miatt ez idáig még senki ellen sem indult büntetőeljárás Magyarországon.

hvg.hu Gazdaság

Hogyan dolgoznak az ipari kémek?

Ellopott számítógépek, lehallgatott telefonok és kutatás a szemeteskonténerben - ezek a módszerek mind beletartozhatnak a céges titkok után vadászó ipari kémek eszköztárába. A vállalatokra leselkedő veszély a szakértők szerint egyre nagyobb, és már a magyar cégek sincsenek biztonságban.