szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Európai szintű megoldást szorgalmazott az Opel autógyár helyzetének rendezésére a belga szövetségi és a flandriai regionális miniszterelnök, a német kancellárhoz és az Európai Bizottsághoz intézett levelében.

A német kormány szerdán dönt arról, hogy melyik ajánlattevőt részesíti előnyben az amerikai General Motorshoz (GM) tartozó Opel új partnereként. Belgium azzal érvel, hogy ez nem kizárólag német ügy, hiszen a GM-nek számos európai országban van üzeme, Belgiumban, Lengyelországban és Spanyolországban az Opel, Nagy-Britanniában a Vauxhall, Svédországban a Saab színeiben. Az antwerpeni Opel-gyár tavaly több mint 132 ezer autót állított elő, és közel 2600 munkást foglalkoztatott.

Kris Peeters, a flandriai régió kormányfője közölte, hogy Herman Van Rompuy belga szövetségi miniszterelnökkel együtt levelet írt a német és az uniós vezetéshez, és ebben kérte, ne kizárólag Németország döntse el, mi legyen a megoldás a nehézségekkel küzdő autógyár-óriás ügyében. A német döntés, illetve a kormányzati preferencia kinyilvánítása abban öltene testet, hogy a kiválasztott partnerrel való szerződéskötés esetén mekkora hitelgaranciát képes és hajlandó vállalni Berlin - de nyilvánvalóan jóval többet, mint a 300 millió euróig "nyújtózkodni tudó" Flandria.

Angela Merkel kormánya az olasz FIAT, a legnagyobb orosz kereskedelmi bank, a Sberbank támogatta osztrák-kanadai Magna International alkatrészgyártó cég és a belgiumi bejegyzésű RHJ holding partnerségi ajánlatát teszi mérlegre. Ezek közül a Magna csak az Opel németországi gyárainak megmentését garantálná.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Autó

Németországnak van Opel-terve, ha a GM csődbe jut

Németországnak van terve az Opel vagyonának megvédésére a hitelezőktől, ha az anyavállalat General Motors a következő hónapban csődöt jelent. A GM csődje esetén az Opel vagyonát egy vagyonkezelőnek adnák át, amely biztosítaná a hitelezők érdekeit, miközben egy bankkonzorcium áthidaló hitellel segítené az európai járműgyártót - jelentette ki a német gazdasági miniszter a Der Spiegelnek nyilatkozva.

MTI Autó

Még mindig nem tudni, kié lesz az Opel

Az Opellel kapcsolatban még semmi nem dőlt el, a versenyfutás tovább tart az egyik legpatinásabb német autógyárért, amely súlyos pénzügyi gondokkal küzd. Kormányzati segítséget sem kaphat addig, amíg nem tudni, lesz-e tőkeerős befektető.

MTI Gazdaság

Feltételekkel venné át az Opelt a német kormány

A német kormány feltételeket szab a bajokkal küszködő Opel cég Fiat általi átvételéhez. Sergio Marchionne, a Fiat vezetője hétfőn tárgyal majd Karl-Theodor zu Guttenberg német gazdasági miniszterrel és Frank-Walter Steinmeier külügyminiszterrel ezekről a feltételekről.

MTI Autó

Hivatalosan is beáll a sorba az Opelért a GAZ

Az orosz GAZ autógyár megerősítette érdeklődését az Opel iránt. A Handelsblatt szerdai számában idézte az orosz vállalat szóvivőjét, aki szerint a GAZ meghívást kapott, hogy csatlakozzon a General Motors európai érdekeltségeinek - elsősorban az Opelnek - az átvételét fontolgató csoporthoz.

MTI Gazdaság

Tart a Fiat és a Magna versenyfutása az Opelért

Tovább tart a Fiat és a Magna versenyfutása az Opelért. Csütörtöki sajtóértesülések szerint mind az olasz autógyár, mind az osztrák-kanadai alkatrészgyártó, illetve beszállítói vállalat megerősítette eltökéltségét az anyavállalat General Motors súlyos pénzügyi válsága miatt ugyancsak nehéz helyzetbe került, korábban nagy tekintélyű német autógyár átvétele iránt.

MTI Gazdaság

Hárman pályáznak az Opelre

Három befektető nyújtott be pályázatot az Opel megvételére, illetve befektetési szándékkal – közölte a General Motors európai kirendeltségének egyik névtelenül nyilatkozó szóvivője.