Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója, Dominique Strauss-Kahn csütörtökön nyilatkozatban köszönte meg, hogy az amerikai kongresszus megadta a felhatalmazást az Egyesült Államok 100 milliárd dolláros hozzájárulásához az IMF kölcsönalapjának feltöltéséhez.
A vezérigazgató úgy vélte, ez segíti az IMF reformját is, amelynek eredményeképp növekedni fog a "dinamikus felzárkózó piacok" képviselete, azaz kvótája a nemzetközi pénzintézetben, és jobban hallathatják hangjukat a "kis jövedelmű országok".
A legerősebb gazdaságú fejlett és felzárkózó országok, a Húszak (G20) április eleji, londoni csúcstalálkozóján született megállapodás arról, hogy 500 milliárd dollárral 750 milliárd dollárra növelik a valutaalap közvetlenül mozgósítható tőkekészletét, és a szervezet további 250 milliárd dollár saját "új pénzt" bocsáthat ki a súlyos finanszírozási problémákkal küszködő felzárkózó gazdaságok segítésére.
Ehhez a feltöltéshez járult hozzá most az Egyesült Államok, hitelkeret formájában. Japán már korábban hozzátett 100 milliárd dollár hitelt a feltöltéshez, és az EU-tagországok is ígértek összesen mintegy 100 milliárd dollárt. Rövidesen lehívható lesz Kanada 10 millió dolláros és Norvégia 4,5 milliárd dolláros hozzájárulása. Svájc is körülbelül 10 milliárd dollárt ígért. Oroszország, Kína és Brazília, eddigi szándéknyilatkozataik szerint, összesen 70 milliárd dollárral járulnának hozzá a feltöltéshez, az IMF adósságleveleiből vásárolván.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Börtönbe zárták Oroszországban, megkínozták Fehéroroszországban, farkasszemet nézett Putyinnal, de a saját démonaival nem sikerült megküzdenie.
Néhány szón, gesztuson múlt, hogy 1990-ben sikerült megfékezni Marosvásárhelyen a halálos áldozatokat követelő román-magyar összecsapásokat, és nem borította el egész Erdélyt az erőszak.
Batházi Tamás szerint Wladár Sándornak szexuális viszonya volt a húsz éve elhunyt, hírhedten keménykezű Széchy Tamással.
A volt igazságügyi miniszter elmúlt másfél éve került fókuszba.
Szamosvölgyi Péter gyáva senkinek nevezte az őt kritizáló hozzászólót.