Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Hatalmas földgázlelőhelyet fedeztek fel Norvégia partjaitól mintegy 350 kilométerre, nagy mélységben a tenger alatt, közölte kedden a Royal Dutch Shell.
A brit-holland energiakonszern szóvivője elmondta, hogy a skandináv országtól északnyugatra fekvő Norvég-tengeren a kutatók minden korábbinál nagyobb mélységben, a tengerszint alatt 1376 méterre fedeztek fel egy gázmezőt, amelyet Gro-nak neveztek el. A lelőhelyről kinyerhető földgázmennyiség 100 milliárd köbméter lehet, éppen annyi, amennyit Norvégia egy év alatt kitermel valamennyi földgázmezőről együttvéve. A térségben most kutatnak tovább újabb lelőhelyek után, mondta a szóvivő.
A Gro kiaknázására három cég társult. A Shellnek 50 százalékos részesedése van a konzorciumban, 40 százalék a StatoilHydro norvég vállalaté, 10 százalék pedig a francia GDF energiakonszerné.
Az új mezőben rejlő földgázkinccsel együtt Norvégia a világ harmadik legnagyobb földgázkészletének birtokosává vált, pedig a skandináv országban keveset használnak fel földgázból; a lakosság energiaszükségletét főként vízerőművek termeléséből fedezik.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.