Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Éves összevetésben 8 százalékkal esett vissza a nemzetközi turizmus az idei első negyedévben – derül ki az Idegenforgalmi Világszervezet (UNWTO) csütörtökön nyilvánosságra hozott adataiból.
Az ENSZ szakosított szervezetének júniusi turisztikai barométere szerint január-márciusban világszerte 269 millió turista utazott külföldre, 22 millióval kevesebb mint 2008 azonos időszakában. A visszaesést az átfogó pénzügyi válságnak és az új típusú influenza egyre erősödő terjedésének tulajdonítja a szervezet, amely mindazonáltal azt jósolja, hogy a második félévben lassul a hanyatlás üteme, és éves szinten 4-6 százalékkal esik vissza a nemzetközi turizmus az idén.
Afrika kivételével minden kontinens megszenvedte a válságot, legerősebben Európa, ahova 10 százalékkal kevesebb turista látogatott el az idei első negyedévben. Észak- és Dél-Amerikába 5, Ázsiába és a csendes-óceáni régióba pedig 6 százalékkal utaztak kevesebben. Súlyos, 18 százalékos csökkenést regisztráltak a Közel-Keleten. Kenyának és a földközi-tengeri partvidékének köszönhetően Afrika viszont 3 százalékos gyarapodást könyvelhetett el.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.