Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A gazdálkodó szervezetek 1063 milliárd, míg a lakosság 2001 milliárd forintot fizet be a jövő évi költségvetésbe, az áfa bevételi előirányzata 2330 milliárd forint - derül ki a 2010-es költségvetési törvényjavaslatból.
A jövő évi költségvetés 7897 milliárd forint bevételi főösszegéből 1063 milliárd forinttal részesednek a gazdálkodó szervezetek. Ez 188 milliárd forinttal kevesebb az idei előirányzatnál. Ennek oka az, hogy jövő évtől megszűnik a társas vállalkozások különadója, amelyből várhatóan 195 milliárd forint folyik be idén. A hitelintézeti járadék megmarad jövőre is, ebből 13 milliárd forint bevétel származik. Az eva-ból 10 milliárddal többet, 182 milliárd forintot irányoz elő a jövő évi költségvetés. Az egyéb befizetések 32 milliárdját az adóhatsági bírságok adják, ez az idei költségvetésben 31 milliárddal szerepel.
A lakosság befizetései is csökkennek jövőre 2225 milliárdról 2001 milliárd forintra. Ebből az szja-bevétel a döntő tétel, amely 1881 milliárd forintot tesz ki, 181 milliárddal kevesebbet, mint az idei előirányzat. A jövő évi költségvetés tervezői 1,4 százalékos kereset-tömeg növekedéssel számoltak, ugyanakkor az szja alapjának és kulcsainak csökkenése 130 milliárd forinttól fosztja meg a büdzsét. Jövőre a magánszemélyek 4 százalékos különadója is megszűnik. Idén ebből 29 milliárd forint bevétel várható, de az áthúzódó hatások miatt jövőre is szerepel 5 milliárdos előirányzat ebből. A januártól alkalmazandó nagy értékű vagyontárgyak - ingatlanok, vízi-, és légi járművek - adójából 50 milliárd forintot vár a kormány.
A fogyasztáshoz kapcsolt adók élén továbbra is az áfa áll 2331 milliárd forinttal. Ez 196 milliárddal több az idei előirányzatnál. A többlet elsősorban az idén 20-ról 25 százalékra emelt felső adókulcs áthúzódó hatásából származik. A jövedéki adóbevétel 62 milliárddal, 892 milliárd forintra nő jövőre. Ennek 60 százaléka az üzemanyagok utáni adó, ezek 10 százalékkal emelkednek januártól. A dohánytermékekből származik a jövedéki adó 30 százaléka, míg 10 százalék az alkohol-termékek részesedése. A regisztrációs adó visszaesik, az idénre tervezett 82 milliárdnál is kevesebbet, 39 milliárdot irányos elő a kormány jövőre.
A költségvetési szervek befizetéseiből 1.296 milliárd forint bevétel várható jövőre, ennek fele a fejezeti kezelésű EU támogatás. Az államháztartás alrendszereiből pedig 40 milliárd az előirányzat. Az előbbi 41 milliárddal, míg az utóbbi 151 milliárd forinttal kevesebb az idei előirányzatnál.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
Arról is beszélt, ha szemmel lehetne ölni, Brüsszelben egy sortűzzel elintézték volna.
A kormánypárt támogatottsága pedig mélyponton van.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A volt vezérkari főnök azt mondta, jobb lenne, ha például a kézigránát-baleset miatt elrendelt vizsgálat eredményét tennék közzé végre.
A légitársaság szerint még este tíz óra előtt újra felszállhatnak.