Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Alkotmányellenes az a tavaly decemberben hozott törvény, amely a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) elnökét rendelkezéskiadási joggal ruházta volna fel − mondta ki szerdán az Alkotmánybíróság.
A szóban forgó törvény az "egyes törvényeknek a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete elnökének rendelkezés-alkotási hatásköréhez kapcsolódó módosításáról" címet viseli. A jogszabály a hitelintézeti, a tőkepiaci, a biztosítási, a viszontbiztosítási és a befektetési vállalkozási törvényt módosította úgy, hogy az e területeken tevékenykedőkre vonatkozó rendelkezést adhatott volna ki a PSZÁF elnöke. Sőt, a hitelbírálat szabályainak előírásával a magánszemélyekre is kiterjedt volna a rendelkezés hatálya.
A köztársasági elnök nem hagyta jóvá a törvényt, hanem az Alkotmánybírósághoz fordult. Azzal érvelt, hogy Magyarországon csak az Alkotmányban felsoroltak jogosultak jogszabályt kibocsátani. Miután az Alkotmányban a PSZÁF elnöke nem szerepel kibocsátóként, így nem is alkothat jogszabályt. Az Alkotmánybíróság egyetértett a köztársasági elnökkel, de a határozat megemlíti, hogy a kormány a szóban forgó törvény javaslatának benyújtásakor egy másik törvényjavaslatot is az Országgyűlés elé terjesztett. Ebben − az Alkotmányt módosítva − megteremtette volna a PSZÁF-elnök jogalkotási lehetőségét. Ez a javaslat azonban nem kapott kétharmados többséget, így a másik törvényjavaslat eleve az Alkotmányba ütközve került végszavazásra, és kihirdetésre a köztársasági elnök elé.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.