Tetszett a cikk?

Az eredetileg tervezettnél (a GDP arányában) maximum 1,5-2 százalékkal magasabb költségvetési hiányt tolerálna a piac – állítják egybehangzóan az Ecoline által megkérdezett hazai és külföldi elemzők. Mindez azt jelenti, hogy a Fidesz első körben közölt hiánycélja kissé magas lehet a befektetőknek, s szakértők szerint kockázatokat rejthet magában.

Hétfőn válasz érkezett az elmúlt hetek Magyarországgal kapcsolatos egyik legnagyobb kérdésére, nevezetesen, hogy a Fidesz milyen költségvetési hiánycéllal áll elő a választások megnyerését követően. Azzal eddig sem áltatta magát senki, hogy az Orbán Viktor vezette kabinet tartani fogja a Bajnai-kormány által kitűzött 3,8 százalékos GDP-arányos deficitet, egyrészt mert a Fidesz már régóta azt kommunikálta, hogy a hiány tarthatatlan, másrészt mert valószínűleg az elemzők többsége sem hitte el, hogy elérhető a tavalyinál 0,1 százalékponttal alacsonyabb deficit. Most, hogy a Fidesz előállt a farbával, a kulcskérdés úgy változott: hajlandó-e engedni a kormány az első körben megfogalmazott 4,5-6,5 százalékos hiánycélból, az ugyanis kívül esik az elemzők által tolerálhatónak minősített határon.

Részletek az Ecoline.hu-n.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Orbán valószínűleg felalkussza a hiánycélt az IMF-nél – londoni elemzők

Valószínűsíthető az új magyar kormány részéről az államháztartási hiánycél valamelyes emelése, de csak a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) folytatott tárgyalások eredményeként – áll londoni felzárkózó piaci elemzők hétfőn kiadott legújabb helyzetértékelésében, amely szerint a Fidesz-kormány sem készül költségvetési lazításra.

MTI Gazdaság

Oszkó: téves a Fidesz áprilisi hiányszáma

Tévesnek nevezte Oszkó Péter pénzügyminiszter Varga Mihály csütörtöki állítását arról, hogy az államháztartási hiány várhatóan április végére eléri a kormány által egész évre tervezett mértéket, és megerősítette, hogy az első négy havi hiány valamivel az éves deficit 75 százaléka felett lehet.

MTI Gazdaság

Az IMF kockázatokat lát a 2010-es hiánycélt illetően

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) úgy véli, hogy Magyarország pénzügyi helyzete ugyan javult, de kockázatokat lát a 2010-es hiánycél teljesítését illetően - derült ki a washingtoni székhelyű pénzintézet pénteken közzétett jelentéséből.