Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az OECD tagországok összesített bruttó hazai terméke (GDP) az idén január-márciusban már a harmadik egymást követő negyedévben nőtt, ugyanakkor először emelkedett éves összevetésben 2008 harmadik negyedéve óta.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 31 tagállamában a márciussal zárult idei első három hónapban a GDP 0,7 százalékkal haladta meg az előző negyedévit, és 2,5 százalékkal nőtt 2009 első negyedévéhez képest. Az OECD országok adják a világ GDP-jének 61,3 százalékát.
Az OECD országokon belül a GDP alakulása széles sávban szóródott. Miközben az amerikai gazdaság az idei első három hónapban 0,8 százalékkal nőtt a tavalyi utolsó negyedévhez képes, Japáné pedig 1,2 százalékkal, addig az euróövezet és az Európai Unió gazdasága egyaránt csupán 0,2 százalékkal erősödött negyedéves szinten.
A G7-ek csoportján belül a legkisebb ütemben Franciaország gazdasága nőtt, 0,1 százalékkal. A párizsi székhelyű szervezet javította az OECD-csoport idei és jövő évi gazdaságnövekedésére vonatkozó előrejelzését. Az ideit 1,9 százalékról 2,7 százalékra, a jövő évit 2,5 százalékról 2,8 százalékra módosította.
Az OECD egyidejűleg javított a globális gazdaság idei és jövő évi növekedési kilátásán, a GDP idei emelkedését 3,4 százalékról 4,6 százalékra, a jövő évit 3,7 százalékról 4,5 százalékra változtatta.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.