Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nem változtatott az irányadó kamaton a Svájci Nemzeti Bank. A három hónapos bankközi kamatláb továbbra is a 0,00-0,75 százalék közötti sávban mozog, s bank arra törekszik, hogy a kamat a jelenlegi 0,25 százalékos szinten maradjon – tette közzé csütörtökön a svájci központi bank.
Ez egyszersmind újabb jele annak, hogy a svájci központi bank már nem törekszik arra, hogy – mint korábban deflációtól tartva – beavatkozásokkal akadályozza a svájci frank túl nagy felértékelődését, mert szerinte megszűntek a deflációs kockázatok.
Ugyanakkor a dokumentum szerint a bank az idén és jövőre a korábban vártnál magasabb inflációval számol – 2,2 százalékkal a 2 százalékos célszámmal szemben – ezért valószínűsíthető, hogy a svájci központi bank még 2012 vége előtt kamatot fog emelni.
Az irányadó kamat 15 hónapja változatlan Svájcban, de a gazdaság élénkülésével bekövetkező inflációs félelmek miatt a központi bank óvatosabbá vált a kamatpolitikát illetően, mert nem akarja túl sok olcsó pénzzel elárasztani a gazdaságot.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.