szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Strabag osztrák építőipari konszernben korábban birtokolt 25 százalékos részesedésének visszavásárlásáról tárgyal Oleg Deripaszka orosz üzletember − írta egy osztrák gazdasági lap.

Az orosz milliárdos érdekeltségébe tartozó Basic Element (BasEl) augusztus elején megerősítette, hogy érdeklődik a visszavásárlás iránt. "Már csak az a kérdés, hogy megengedheti-e magának" − mondta a Wirtschaftsblattnak Diana Klein, a Strabag szóvivője. Deripaszka visszavásárlási opciója október 15-én jár le.
 
A milliárdos 2007-ben vásárolt 25 százalékos tulajdonrészétől 2009 áprilisában, a gazdasági válság miatt vált meg. A Wirtschaftsblatt arról is írt, hogy a Strabag 500 millió eurós megbízást kaphat Szocsiban, az olimpiai építkezéseken. A szerződést "bármelyik nap aláírhatják". A vállalatnál azt remélik, hogy ez még a féléves eredmény közzététele, augusztus 31-e előtt megtörténik.

Az idei első negyedévben mérsékelte veszteségét a legnagyobb kelet-közép-európai építőipari konszern. Az adózott eredmény az előző évihez képest 9 százalékkal 128,7 millió euró veszteségre javult, a megrendelés állomány pedig 15,6 milliárd euróra növekedett a beszámolási időszakban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

A Strabag építheti a KÖKI Terminált

A kőbánya-kispesti intermodális központ – KÖKI Terminál – generálkivitelezői pályázatán a Strabag Zrt. nyerte el a megbízást – közölte a beruházó R-CO Ingatlanforgalmazó Zrt.

MTI Gazdaság

Veszteséges a Strabag

Az osztrák Strabag építőipari vállalat hétfőn 23,4 millió eurós veszteséget jelentett adó után az első félévről, ezt a kisebbségi részesedésekkelmagyarázták az időközi beszámolóban. A tavaly első félévben egymillió eurós adózott eredménye volt a Strabag-nak.

hvg.hu Gazdaság

Üzleti korrupció: a Strabagtól a Daimlerig

Nem a Daimler-ügy az első nemzetközi korrupciós botrány, amelyben felmerül a gyanú, hogy magyar kormánytisztviselők vagy politikai pártok kenőpénzeket fogadtak el. Az is előfordult, hogy magyar cégvezetők keveredtek külföldön vesztegetés gyanújába. A felidézett ügyekből kiderül: a vállalatvezetők belebukhatnak ugyan, és a cégek gyakran vaskos büntetéseket kénytelenek fizetni, ám az sohasem derül ki, hogy kinek a zsebében landoltak a csúszópénzek.