Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 85,20 pontos emelkedéssel, 23.095,90 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékéhez képest 0,37 százalékkal erősödött. Nem számolnak nagy elmozdulással csütörtökön nyitás táján a szerdai szintekhez képest a Budapesti Értéktőzsdén megkérdezett piaci szakértők.
Káplár Norbert, a Raiffeisen Bank Zrt. üzletkötője a szerdai kereskedéshez képest nem vár sok elmozdulást a piacon, és úgy véli, hogy a pénteken délután közlendő amerikai foglalkoztatottsági adatokig kivárás jellemezheti a BÉT-et.
Az üzletkötő csökkenő forgalmat vár, esetleg a délutáni makroadatok befolyásolhatják a kereskedést. A washingtoni munkaügyi minisztérium csütörtökön közli új felmérését a segélykérők számának alakulásáról. Elemzők szerint augusztus utolsó hetében tovább csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt igénylők száma az Egyesült Államokban.
Az Európai Unió statisztikai hivatala pedig ugyancsak ma teszi közzé az euróövezeti tagországok második negyedévi GDP-jének alakulásáról szóló második becslését.
Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletágigazgatója is a szerdai zárás szintjei körüli nyitást vár csütörtökön reggel, mivel a német határidős indexek is a szerdai zárószint körüli értékeken tartózkodnak, és a devizapiacon sem történt jelentős változás szerda este óta.
Délután az érkező makroadatok, illetve az Európai Központi Bank (EKB) kamatdöntő ülésének kommentárja befolyásolhatja a kereskedést - mondta Szegner Balázs.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 449,16 pontos, 1,99 százalékos emelkedéssel, 23.010,70 ponton zárt szerdán.
A részvénypiac forgalma 27,9 milliárd forint volt szerdán, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 585 forinttal, 2,79 százalékkal 21.585 forintra erősödött, 4,9 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 190 forinttal, 3,97 százalékkal 4.980 forintra nőtt, forgalmuk 17,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,15 százalékkal 687 forintra csökkent, forgalma 1,9 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 400 forinttal, 0,85 százalékkal 47.300 forintra emelkedett, a részvények forgalma 3,1 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 176,3 millió forintos forgalom mellett 190 forinttal, 0,94 százalékkal 20.490 forintra növelte értékét. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2.015,53 ponton zárt szerdán, ez 15,09 pontos, 0,75 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A városvezetés szerint nem tehettek mást, mint hogy rábólintanak a kérelemre, a lakók viszont nem akarnak a szomszédságba vegyi üzemet. Különösen az eljárást nehezményezik, mert a polgármester a testület nélkül döntött a gyártó beköltözésének lehetővé tételéről.
Az influenszer hozzászólása még a bírót is megnevettette.