szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A pénzügyi kormányzat költségvetési körirata szerint mintegy 23 milliárd forinttal jutna kisebb összeg 2011-ben az egészségügyre, mint amennyit az idei költségvetésben szerepelt – tudta meg a Népszabadság.

A lap keddi számában azt írja: ebben az évben 1470 milliárd forint áll rendelkezésre az egészségügyi ellátórendszer működtetésére, a pénz még így is kevés, mint azt egyebek mellett a kórházak eladósodása is rendre jelzi.

A lap emlékeztetett: a Fidesz a kampányban még az ágazat rendbetételét ígérte, de csaknem fél évvel a kormányalakítás után sincs még politikai döntés: mi is történik majd az egészségügyben. Mint ahogyan azt sem lehet tudni – tették hozzá –, hogy mi az oka az E-Alap most tervezett megkurtításának.

Egyes szakértők szerint jelentheti azt is, hogy körülbelül ez az a keret, amely a közigazgatási hivatalhoz kerülő egészségbiztosítási és ÁNTSZ-hivatalok működtetését szolgálná, csak januártól ezt a pénzt már a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium költi – írta a Népszabadság. A lap úgy tudja: a szakállamtitkárság az ágazat számára minimum az idei összeg reálértékét tartaná elfogadható részesedésének a közpénzekből. Azaz nemhogy kevesebbet, de több tízmilliárddal nagyobb összeget vár a most induló költségvetési alkuban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Debreceni orvos centrum: 11,8 milliárdos fejlesztés

A Debreceni Egészség Központ 11,8 milliárdos projektjének első elemeként létrejövő diagnosztikai laboratóriumi tömb alapkövét hétfőn helyezték el az egyetem, az orvos centrum és a kivitelező képviselői a nagyerdei klinikai központban.

hvg.hu Gazdaság

Takarékoskodási intézkedéseket vezettek be a szegedi klinikákon

Szigorú takarékoskodási intézkedéseket vezettek be a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) klinikáin, ez - néhány szakmacsoportot leszámítva - november 23. és 27. között a tervezhető műtétek elhalasztásával jár – közölte Pál Attila, az SZTE klinikai központjának elnöke kedden a csongrádi megyeszékhelyen.

MTI Gazdaság

Felmérés: a magyarok többsége már fizetne a jobb egészségügyi ellátásért

A gazdaságilag aktív lakosság jelentős többsége (69 százalék) nem érzi magát biztonságban a jelenlegi hazai egészségügyi ellátórendszerben, biztonságérzetük még romlott is az elmúlt 12 hónapban, s több mint kétharmaduk hajlandó lenne előre kiszámítható többletköltséget is elviselni annak érdekében, hogy időben megfelelő minőségű egészségügyi ellátáshoz jusson.