Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Magas forgalom mellett majd 7 százalékkal erősödött a Mol, aminek köszönhetően a BUX-index bő 2 százalékos pluszban végzett.
Két százalékos pluszban zárta a hét utolsó kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe. A BUX enyhe pluszban kezdett, majd fokozatosan emelkedett egészen fél háromig, akkor azonban a vártnál rosszabb amerikai munkaerőpiaci adat megtörte a benchark lendületét, s bő fél óra alatt majd 1,5 százalékot ereszkedett a mutató. A sokk után aztán újra összeszedte magát a BUX, s így végül 21 519 ponton intet búcsút a hétnek.
A szép hétzárás elsősorban a Molnak köszönhető. Az olajipari cég részvényei 6,8 százalékkal erősödtek, s 19 805 forinton zártak. A jó teljesítmény feltehetőleg azzal magyarázható, hogy a befektetők kedvezően értékelték a horvát INA részvényekre tett vételi ajánlatot. A többi blue chip már nem teljesített ilyen jól, igaz egyik sem esett. A Magyar Telekom 545 forinton zárt, épp ott ahol tegnap, míg az OTP 0,6 százalékkal 5250 forintig erősödött, a Richter pedig 0,3 százalékkal 43 650 forintig emelkedett.
A forgalom nagyjából megfelelt az átlagosnak, miközben azonban az OTP 9,5, a Richter 1,1 és a Magyar Telekom 0,5 milliárd forintja elmarad a megszokottól, addig a Mol 8 milliárd forintos forgalma majd háromszorosa annak.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.