Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
A Transpareny International felmérése szerint Magyarországon az emberek majdnem negyede fizetett kenőpénzt. Ezzel Litvánia (34 százalék) és Románia (28 százalék) mögött a harmadik legrosszabb helyen állunk az Európai Unió országain belül.
Az egész világon minden negyedik ember fizetett kenőpénzt az elmúlt évben - derült ki a Transparency International nevű korrupcióellenes szervezet csütörtökön nyilvánosságra hozott éves jelentéséből. A felmérés szerint Magyarországon az emberek majdnem negyede fizetett kenőpénzt. Ezzel Litvánia (34 százalék) és Románia (28 százalék) mögött a harmadik legrosszabb helyen állunk az Európai Unió országain belül.
A Korrupcióellenes Világnap alkalmából közzétett jelentés szerint az elmúlt 12 hónapban a világ lakosai közül minden negyedik ember fizetett kenőpénzt. A Transparency International 86 országot és területet érintő felmérése a kisösszegű lefizetésekre koncentrált, kilenc szolgáltatási területen, mint például az egészségügy, oktatás vagy a rendőrség.
Az eredmények szerint legtöbben a rendőröket fizették le. A jelentés szerint a rendőrökkel kapcsolatba került emberek 29 százaléka adott kenőpénzt. Az emberek fele a problémák elkerülésére, míg a válaszadók negyede a különböző eljárások és folyamatok meggyorsítására fizetett kenőpénzt.
A legrosszabb korrupciós helyzet Fekete-Afrikában van, 56 százalékkal, amelyet a Közel-Kelet és Észak-Afrika követ 36 százalékkal. A lista másik végén az Európai Unió és Észak-Amerika áll, öt százalékkal. A legkevesebben Dániában fizettek kenőpénzt, ahol a megvesztegető emberek aránya nulla százalék. A dánokat a britek és a norvégok követik, ahol az emberek egy százaléka adott kenőpénzt.
Magyarországon az emberek 24 százaléka fizetett kisebb összegű kenőpénzt a felmérés szerint. A magyarok 74 százaléka érzi úgy, hogy az elmúlt három évben nőtt a korrupció az országban, és a felmérés szerint a politikai pártokat tartják a legkorruptabbnak.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Indokolatlan nyomás a bírákon, a magas szintű korrupció üldözésének hiánya, akadályok az Integritás Hatóság előtt, Szuverenitásvédelmi Hivatal által üldözött újságírók, és nyomás alá helyezett külföldi vállalatok – nem szűkölködik kritikákban az Európai Bizottság idei jogállamisági jelentése.
Ha Orbán Viktor arra gondolt, hogy egyszer a távoli jövőben Varga Judit ugyanúgy képes lett volna elvezetni az országot, mint ő, akkor érdemes megjegyezni, hogy egy bankot sem lehet egymás után kirabolni...
„A nyarat végig kellene dolgozni” – olvasható a dokumentumban, amelyből elvileg az is kiderül, mikorra tervezik a következő békemenetet.
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
Miközben sok helyütt ismét heves zivatarok vannak, felmerül a kérdés: vajon a jövőben több ilyen várható?
A zűrös múltú szlovákiai Jozef Szivák vinné a Dunaferr-utódcéget.
A Katona József Színház következő igazgatója szerint hiába támadják majd a mássága miatt.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.