Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A BÉT vezető indexe a január 6-i kereskedést 1,49 százalékos emelkedéssel zárta.
A BUX a csütörtöki záráskor 22 446,78 pontot mutatott, 329,19 ponttal többet, mint egy nappal korábban.
A budapesti blue chipek mindegyike erősödött. Az OTP részvényárfolyama 1,66 százalékkal, 5375 forintra, a Molé 1,54 százalékkal, 21 650 forintra, a Magyar Telekomé 1,44 százalékkal, 560 forintra, a Richteré 1,20 százalékkal, 43 920 forintra emelkedett.
A Marosffy László nyugdíjba vonulásáról beszámoló Egis 2,40 százalékkal, 20 890 forintra erősödött.
A részvényszekció forgalma 14,2 milliárd forint volt, ez jóval meghaladja az idei (9 milliárd forint alatti) napi átlagot. Az OTP részvényeit 7,4, a Moléit 2,4, a Magyar Telekoméit 2,0, a Richteréit 1,6 milliárd forint értékben adták-vették.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?