Tokió segített Budapestnek is

A BUX, csakúgy, mint valamennyi nyugat-európai tőzsde benchmarkja, emelkedéssel zárta a január 11-i kereskedést, miután a japán „beavatkozás” hírére enyhültek az európai adósságválsággal kapcsolatos aggodalmak.

  • unknown unknown
Tokió segített Budapestnek is

A BÉT vezető indexe a január 11-i kereskedést 22 260,32 ponton zárta, 106,69 ponttal (0,48 százalékkal) a hétfői záróérték fölött.

A Mol, amely öt óra előtt néhány perccel még mínuszban járt, 21 750 forinton zárt, ami 100 forintos emelkedést jelent. Forintra ugyanennyivel drágult a Richter is, amelyre az utolsó kötések 43 600 forinton születtek. A Magyar Telekom  részvényárfolyama 1 forinttal, 550 forintra kúszott fel, az OTP 0,78 százalékkal lett drágább, ami 5270 forintos záróárat jelent.

Egymilliárd forint feletti forgalmat csak az OTP és a Mol tudott elkönyvelni: a bankpapírok 6,9 milliárd forint, az olajipari részvények 2,9 milliárd forint értékben cseréltek gazdát.

Az európai tőzsdék (is) döntően a japán pénzügyminiszter bejelentésének köszönhetik a pluszokat: országa vásárolni fog azokból a kötvényekből, amelyeket a problémás eurózóna-tagállamok kisegítésére létrehozott uniós keret részeként bocsátottak ki. A hét elején Kínából is érkeztek hasonló – bár kevésbé konkrét – hírek. További részletek itt.

Ecoline

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.