Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A BUX, csakúgy, mint valamennyi nyugat-európai tőzsde benchmarkja, emelkedéssel zárta a január 11-i kereskedést, miután a japán „beavatkozás” hírére enyhültek az európai adósságválsággal kapcsolatos aggodalmak.
A BÉT vezető indexe a január 11-i kereskedést 22 260,32 ponton zárta, 106,69 ponttal (0,48 százalékkal) a hétfői záróérték fölött.
A Mol, amely öt óra előtt néhány perccel még mínuszban járt, 21 750 forinton zárt, ami 100 forintos emelkedést jelent. Forintra ugyanennyivel drágult a Richter is, amelyre az utolsó kötések 43 600 forinton születtek. A Magyar Telekom részvényárfolyama 1 forinttal, 550 forintra kúszott fel, az OTP 0,78 százalékkal lett drágább, ami 5270 forintos záróárat jelent.
Egymilliárd forint feletti forgalmat csak az OTP és a Mol tudott elkönyvelni: a bankpapírok 6,9 milliárd forint, az olajipari részvények 2,9 milliárd forint értékben cseréltek gazdát.
Az európai tőzsdék (is) döntően a japán pénzügyminiszter bejelentésének köszönhetik a pluszokat: országa vásárolni fog azokból a kötvényekből, amelyeket a problémás eurózóna-tagállamok kisegítésére létrehozott uniós keret részeként bocsátottak ki. A hét elején Kínából is érkeztek hasonló – bár kevésbé konkrét – hírek. További részletek itt.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.
Egy drón segítségével sikerült megtalálni.
Egy helyi büfés szerint az oltásban többen segítettek, de sokan inkább csak fotózták a lángokat.
Hétfőn kettészakadhat az ország.