szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Japánban fatüzelésű erőművek építését tervezi a kormány, a létesítmények révén felgyorsulhat a márciusi természeti csapás után maradt romok eltakarítása és enyhülhetnek az áramellátási gondok - írta csütörtökön a Nikkei című gazdasági lap.

Japánban vidéken gyakran fából építik a házakat, az ország északkeleti területén pusztító földrengés és szökőár miatt keletkezett 20-30 millió tonna romból, törmelékből így nagyjából 5 millió tonna a fahulladék.

AP

A kormány az érintett területen, elsősorban Ivate és Mijagi prefektúrában építtetne fatüzelésű erőműveket. A hulladékfa-utánpótlás elapadása után a környező erdőségekből származó fűtőanyaggal táplálnák az egyenként 3 ezer lakás áramellátását biztosító erőműveket.

A fejlesztésre azért is nagy szükség van, mert az áramigényt túlnyomórészt atomerőművek fedezik az országban, nyáron pedig a fukusimai nukleáris válság utóhatásaként komoly fennakadásokra lehet számítani – írta a Nikkei.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Zuhant a Japánba látogató turisták száma

Meredeken esett a Japánba látogató turisták száma az elmúlt hónapokban a márciusi földrengés és szökőár, illetve az atomkatasztrófa miatt. Az ország gazdaságában fontos szerepet játszó ágazat gyengélkedése azért is aggasztó, mert a japán bruttó hazai termék (GDP) már sorban a második negyedévben csökkent január-március között, 0,9 százalékkal az előző negyedévhez képest.

MTI Gazdaság

Negatívra rontotta Japán kilátását a Fitch

Leminősítés valószínűségére utaló negatívra rontotta az eddigi stabilról Japán egyébként magasan elsőrendű szuverén adósbesorolásainak kilátását pénteken a Fitch Ratings, azzal a véleményével indokolva a lépést, hogy a japán állam növekvő eladósodottsága nyomást gyakorol az ország szuverén hitelképességére.

MTI Gazdaság

A vártnál kisebb mértékben csökkent a japán GDP

A vártnál kisebb mértékben csökkent Japán hazai összterméke (GDP) az idei első negyedévben a csütörtökön megjelent, felülvizsgált adatok szerint. A japán kormány közleménye szerint a GDP 3,5 százalékkal maradt el a január-márciusi időszakban az egy évvel korábbitól. A májusban kiadott előzetes számítások még 3,7 százalékos csökkenést mutattak. A különbség abból fakad, hogy a cégek készletei a korábbi becsléshez képest kevésbé csökkentek – áll a közleményben.