Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A Reuters hírügynökség úgy értesült vasárnap, hogy az Európai Központi Bank be fog avatkozni a kötvénypiacokon, és megvédi Olaszországot és Spanyolországot - az eurózóna harmadik és negyedik legnagyobb gazdaságát - az adósságválság súlyosbodásától.
Mindez azt valószínűsíti, hogy az EKB spanyol és olasz államkötvényeket fog vásárolni - előreláthatólag egyelőre a másodlagos kötvénypiacon -, hogy leszorítsa hozamfelárukat. (Így áttételesen olcsóbban finanszírozhatja majd magát a két dél-európai állam.)
A Reuters szerint az EKB döntése mérföldkő lehet abban a tűzoltómunkában, amit a bank próbál elvégezni a válság elhárítására.
Az EKB vasárnap késő este közleményt adott ki a sokak által izgatottan várt ülésről. Eszerint az Európai Központi Bank "tevékenyen" fogja végrehajtani államkötvény-vásárlási programját (SMP) az euróövezeti árfolyam-stabilitásának megőrzése érdekében.
Az EKB elnöke, Jean-Claude Trichet által jegyzett közlemény a Bloomberg hírügynökség szerint üdvözli Olaszország és Spanyolország erőfeszítéseit a költségvetési hiányuk csökkentésére. Ez szinte szó szerint ugyanaz a megfogalmazás, mint ami Angela Merkel német kancellár és Nicolas Sarkozy francia elnök vasárnap esti közös közleményében szerepel.
Az EKB azért volt kénytelen vasárnap rendkívüli ülést tartani, mert az USA aósbesorolását péntekről szombatra virradóra lerontotta az egyik legnagyobb hitelminősítő, a S&P.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasata is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
Személyes profiljára posztolt erős véleményt.