Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Csődvédelmet kért a svédországi Saab autógyártó, a vállalat szerint a lépés egy átalakítási program része – jelentette az AP hírügynökség.
A Saab a vanersborgi kerületi bíróságra nyújtotta be a csődvédelmi kérelmet – közölte a hírügynökség a Saab tulajdonosára, a Swedish Automobile-ra hivatkozva. A beadványban a Saab azzal indokolja a lépést, hogy "korlátozottak a forrásai" – teszi hozzá a beszámoló, amely szerint a tulajdonos azt várja, hogy a csődvédelem rövid távon biztosíthatja a Saab működésének stabilitását és ezzel egy időben további források bevonását teszi lehetővé.
A Saabnál – amelyet a holland székhelyű Swedish Automobile tavaly vásárolt meg a General Motorstól – korábban többször is leállt már átmenetileg a termelés, és a vállalatnak nehézségeket okozott a beszállítók számláinak rendezése és a 3700 alkalmazott bérének kifizetése. A hitelezők azzal fenyegetőztek, hogy felszámolást kezdeményeznek a Saab ellen.
A Swedish Automobile – korábbi nevén Spyker – 152 millió euró veszteséget könyvelt el a második negyedévben az egy évvel korábbi 60 millió eurós deficittel szemben. A bevétel 102 millió euróra csökkent 198 millióról, miután a második negyedévben pénzhiány miatt hosszasan állt a gyártás. A társaság nettó adóssága 284 millió euróra nőtt június végén, a március végi 209 millióról.
Ezzel együtt az év első hat hónapjában sikerült több autót eladni: a nagykereskedelemben 12 ezret, márkakereskedőkön keresztül 15 ezret, ami egy évre vetítve 26 és 44 százalékos növekedés.
A tulajdonos, számos sikertelen próbálkozás után, két kínai céggel – a Pang Da Automobile Trade és a Zhejiang Youngman Lotus Automobile nevű vállalattal – tudott olyan megállapodást kötni, amely legalább középtávon biztosítja a Saab fennmaradását. Ehhez azonban még szükség van a kínai és az európai hatóságok engedélyére, így a rövid távú finanszírozás – elsősorban a bérek kifizetése – állandó gond maradt a Saab számára.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.