Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A kutatás-fejlesztés és az innováció lesz a következő uniós költségvetési-tervezési időszak egyetlen nyertes területe - mondta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára a Világgazdaságnak adott interjúban.
Magyarországon még mindig gyengélkedik a kutatás-fejlesztés és innováció, miközben a 2014–20-as új tervezési-költségvetési időszakban ez lesz az egyetlen nyertes terület az unióban – mondta a Világgazdaság hétfői számában megjelent interjúban Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára.
Az Európai Unió következő költségvetésében 35 milliárd euró után már 80 milliárd eurót fordítanak kutatás-fejlesztésre és innovációra, s ez az egyetlen terület, ahol az EU büdzsé nő. Ehhez képest a kohéziós alapnál, a strukturális alapoknál és a mezőgazdasági támogatásoknál csökkenésre, vagy az elérhetőségük szigorítására lehet számítani - fogalmazott az államtitkár.
Cséfalvay Zoltán véleménye szerint a pénzhez úgy lehet hozzájutni, hogy jónak kell lenni, ráadásul sokaknak kell jónak lenni. Minél szélesebb a bázis, minél több a kutató-fejlesztő munkahely, annál nagyobb az esély az EU-pénzek elérésére, amelynek legfőbb kritériuma a kiválóság, és egyedül a teljesítmény számít - mondta az államtitkár.
A kormány adókedvezménnyel támogatja a k+f és az innovációs tevékenységet: a nagyvállalatok adókedvezménye 25, a kis- és középvállalkozásoké 35, a fiatal, innovatív vállalkozásoké 60 százalék, amit a társasági adó-alapból lehet levonni - tette hozzá Csáfalvay.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.