Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 25,15 pontos nyitás után emelkedett csütörtökön kora délutánig.
A BUX 14 óra 30-kor 17 496,16 ponton állt, ami a szerdai záró értékéhez képest 184,48 pontos, 1,07 százalékos emelkedés, a csütörtöki nyitásnál 209,63 ponttal magasabb.
A részvénypiac forgalma fél háromig 9,9 milliárd forint volt, a vezető részvények ára - a csökkenő Magyar Telekom kivételével - nőtt az előző napi záráshoz képest.
A Mol 200 forinttal, 1,18 százalékkal 17 100 forintra erősödött, 2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 24 forinttal, 0,70 százalékkal 3435 forintra nőtt, forgalmuk 6,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 0,98 százalékkal 507 forintra csökkent, forgalma 457,7 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 1170 forinttal, 3,31 százalékkal 36 550 forintra emelkedett, a részvények forgalma 995,6 millió forintot ért el.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.