Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Lufthansának sikerült vevőt találnia veszteséges leányvállalata, a British Midland számára. A British Airways és az Iberia anyavállalata, az International Airlines Group (IAG) veszi át a társaságot. Az erről szóló megállapodást pénteken írták alá Londonban, az ügyletet a tervek szerint 2012 elején zárják le.
A Lufthansa 2009-ben vette át az irányítást a BMI felett, de azóta nem sikerült nyereségessé tennie a brit légitársaságot. Az idei év első kilenc hónapjában például 154 millió euró volt az üzemi vesztesége, 71 százalékkal több, mint egy éve. A céget igen érzékenyen érintették a tavaszi zavargások Észak-Afrikában és a Közel-Keleten, mivel sok járatot üzemeltet ebben a térségben.
Az árról nem adtak tájékoztatást a Lufthansánál, lapbeszámolók szerint 350-460 millió eurót kaphat a német légitársaság a brit cégért. Két évvel ezelőtt a Lufthansa a részvények 70 százalékáért 261 millió fontot, hozzávetőleg 303 millió eurót fizetett a tulajdonosoknak, Michael Bishopnak és a SAS skandináv légitársaságnak.
A BMI azért érdekes az IAG számára, mert a londoni Heathrow repülőtéren 10 százaléknyi le- és felszállási résidővel (slot) rendelkezik, s ezzel együtt az IAG a repülőtér összes le- és felszállási résidejének 53 százalékát birtokolja. Az IAG Európa harmadik legnagyobb légiforgalmi csoportja az Air France-KLM és a Lufthansa után.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.