Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Az eladósodott euróövezeti országok kötvényei erőteljes piaci nyomás alá kerültek kedden, az etalonnak tekintett német kötvényekhez számított hozamprémium több kötvénynél is az euró bevezetése óta tapasztalt legmagasabb szintre emelkedett.
Az olasz 10 éves kötvény hozama az Európai Központi Bank (EKB) vásárlásai ellenére is a kritikus határnak tekintett 7 százalék fölé emelkedett. Görögország, Írország és Portugália annak idején 7 százalék feletti kötvényhozamok kialakulása után volt kénytelen pénzügyi mentőcsomagért folyamodni. Az elsőrendű, "AAA" besorolású országok, Hollandia és Ausztria szuverén kötvényeinek hozama is emelkedett, bizonyítván, hogy a legbiztonságosabbnak tekintett euróövezeti országok sem mentesek az euróövezet romló piaci megítélésének következményei alól.
Az euróövezeti perifériális országok adósságának erősen kitett francia bankok befektetői megítélésének romlása komoly hatással lehet Franciaország hitelminősítői besorolására. Az EFSF euróövezeti pénzügyi mentőalap finanszírozási képessége a legnagyobb befizető országok által nyújtott garanciától függ. Amennyiben az EFSF második legnagyobb befizetője Franciaország elveszíti "AAA" elsőrendű hitelminősítői szuverén besorolását, akkor az EFSF támogatási kapacitását is hátrányosan érinti, az alap így az elsőrendű besorolású országoktól nagyobb befizetések, vagy nagyobb garanciavállalás kérésére kényszerülhet.
"Az elmúlt hetekben Franciaország került a figyelem középpontjába, de a holland és a finn hozamprémium meredek növekedése is arra utal, hogy a krízis egy új, veszélyesebb szakasz felé halad" - írja a Royal Bank of Scotland elemzése. A piacok kedvezően fogadták a "technokrata" görög és olasz pénzügyminiszterek kinevezését, első reakcióikban üdvözölték a beígért pénzügyi megszorító intézkedéseket. Azok várható gazdaságlassító hatását mérlegelve azonban a befektetők ismét óvatos pozíciókba vonultak vissza.
Nem segített az euróövezet befektetői megítélésén a német CDU párt döntése sem, amelyben arra szólította fel Merkel kancellárt, hogy igyekezzen elérni a Lisszaboni Szerződés módosítását az euróövezet elhagyását szabályozó passzusok felvételével. A francia 10 éves kötvény hozama kedden 3,6 százalék lett, május óta a legmagasabb. A német-francia hozamprémium az előző napi 164,6 bázispontról 184,2-re emelkedett. A spanyol-német 10 éves hozamprémium 452,2 bázispontra emelkedett 429,8-ról. A 10 éves spanyol kötvény hozama 6,28 százalék. A 10 éves olasz kötvényhozam 7,02 százalék kedden, 36 bázisponttal magasabb a hétfőinél. A 10 éves osztrák kötvények hozamprémiuma a német kötvényekhez képest az euró bevezetése óta a legmagasabb 181 bázispontra emelkedett kedden, csakúgy, mint a 304,6 bázispontos belga hozamprémium. A 10 éves holland/német hozamprémium 54,7 bázispontról 62,5 bázispontra szélesedett. A 10 éves német kötvény hozama 1,758 százalék.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasata is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
Az OTP jól teljesít, de ez nem Magyarországnak köszönhető.