Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Saját bevallásuk alapján a devizahiteleseknek akár 40 százaléka sem tudja vállalni a mostani terheket sem, ám ha az eddigi futamidő alatt kamatváltozással is számolunk, akkor a fizetési problémával küzdők aránya akár 70 százalékra is növekedhet - állítja a Bankometer.hu 8000 lekérdezéssel elvégzett hitelkiváltás-szimulátoros felmérésére hivatkozva.
Egyre mélyülni látszik az árfolyamkockázat, ha a devizahiteleket nem váltják át forintra, hiszen a makrogazdasági környezetünk nem éppen a forint erősödésének irányába halad. Ha átváltják forintra, akkor pedig a forint kamatkockázatát vállalják a devizahitelesek, ami szintén nem életbiztosítás, hiszen a közeljövőben az elemzők szerint jelentősebb forint-alapkamat emelkedés is bekövetkezhet - írja a Bankometer.hu elemzése. Mindez szerintük azt valószínűsíti, hogy akármelyik megoldást is választják a hitelesek, a törlesztőrészletük csökkenésére rövid távon nem igazán számíthatnak.
Az oldal elemzéséből kiderült, hogy a lekérdezők mindössze 29%-a tudja vállalni az eredeti hitel felvételéhez képest a 75%-kal megnövekedett havi törlesztést is, mivel pedig a hitelek döntő többségét a banki ügyfelek 2007-ben és 2008-ban vették fel, amikor a svájci frank árfolyamat 140-170 forintos svájci frank árfolyamszint körül mozgott, akkor ha egy átlagos 155 forintos árfolyammal számolunk, több mint 60%-kal nőtt ezeknek a hiteleknek a havi törlesztőrészlete, a banki kamatok emelkedését nem számolva. Ebben az esetben ez a növekedés elérheti a 80-100%-ot is.
Mindez azt jelenti, hogy a lekérdezők legalább 40%-a nem tud az eredetinél 60%-kal magasabb havi törlesztőrészletet fizetni, azaz már az árfolyam-különbözetből adódóan fizetési nehézséggel küzd. Az esetleges kamatemeléseket belekalkulálva ez a szám (a fizetési problémákkal küzdők aránya) elérheti a 70%-ot is.
A Bankometer.hu portál 2011 novemberében új szolgáltatást indított hitelkiváltás-szimulátor néven, amely lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy kiszámítsák, az eredeti hiteleik devizában tartásával vagy kiváltásával milyen törlesztőrészletekkel számolhatnak a kamat- és árfolyamkörnyezet általuk megbecsült alakulása mellett akár 35 évre előre. A szimulátorban a hitelesek azt is megjelölhették, hogy mekkora az a havi összeg, amelyet hiteltörlesztésre képesek fordítani.
Az elemzési időszak alatt több mint 8000 elemezhető lekérdezéssel éltek a felhasználók, bár az elemzők nem tudták kiszűrni, hogy minden egyes lekérdezés ténylegesen valós élethelyzetet ír-e le, vagy csak elképzelt hitelek és elképzelt jövőbeli paraméterek alakulását akarta a felhasználó kipróbálni, a portálnak azonban több mint 5500 látogatója generálta az értékelhető lekérdezéseket.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
A Meta több száz tiszás Facebook-csoportot törölt a múlt héten. Ezúttal technikai hiba állt a háttérben, de mi történhet, ha a két oldal elkezdi egymás ellen felhasználni, hogy a platform bárkit letilthat?
Az Európai Parlament vitát tartott a Pride-ról, amelyen több mint 70 képviselő személyesen is részt vett.
Az amerikai elnök 50 százalékos vámot lengetett be, amit a brazil államfő, Luiz Inácio Lula da Silva az ország igazságügyi rendszerébe való beavatkozásnak minősített és ellenvámokat ígért.
Egy korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.