Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Leépíti még meglévő érdekeltségeit és megválik dolgozóinak húsz százalékától az Österreichische Volksbanken AG (ÖVAG) - jelentették be csütörtökön Bécsben.
A közlemény szerint a Magyarországi Volksbank korábbi anyavállalata leépíti leasing, nagyvállalati és ingatlan üzletágát, így működése gyakorlatilag az alaptevékenységre korlátozódik majd. Ezzel összefüggésben Ausztriában a dolgozóinak 20 százalékától, mintegy 250 főtől megválik a cég.
Az évek óta nehézségekkel küzdő bank szeptemberben eladta nyolc közép- és kelet-európai leányvállalatát, köztük a Magyarországi Volksbankot az orosz Szberbanknak. A súlyosan veszteséges romániai leányvállalatot nem vette át az orosz nagybank. Októberben ismertté vált, hogy az ÖVAG a korábbi várakozásokat meghaladó, 900 millió eurós veszteségre számíthat éves szinten.
A pénzügyi válság nyomán, 2008-ban létrehozott osztrák bankmentő csomagból egymilliárd eurót igényelt az ÖVAG, majd 2009-ben egymilliárd eurós értékleírást eszközölt. A mérleg két veszteséges év után, tavaly ismét nyereséget mutatott (55,4 millió eurót). Ennek ellenére a bank megbukott a legutóbbi európai stresszteszten, egyetlenként az osztrák bankok közül.
Az ÖVAG többek között a külföldi bankhálózat eladásával akarta javítani pénzügyi helyzetét. A szeptemberben aláírt megállapodás szerint a vételár 585-645 millió euró között lesz.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.