Már 316 forintnál jár az euró

Jelentősen erősödött a forint pénteken délelőtt az előző napon elért történelmi mélypont után. Az eurót háromnegyed tízkor 316,00 forinton jegyezték, míg előző nap délután 320,54 forintot ért.

  • MTI MTI
Már 316 forintnál jár az euró

Csütörtökön új történelmi mélypontra, 324,27 forintra gyengült a forint az euróval szemben az IMF/EU tárgyalások lehetséges kimenetelével kapcsolatos piaci fenntartások nyomása alatt.

Később korrigált az árfolyam azt követően, hogy Fellegi Tamás tárca nélküli miniszter az IMF-egyeztetésről azt mondta: a kormány határozott szándéka, hogy minél gyorsabb megállapodást érjen el és kész bármilyen kérdésben egyeztetni az IMF-fel és az EU-val. Azt is elmondta: olyan készenléti hitel elfogadható Magyarország számára, amely rögzíti, hogy van benne elővigyázatossági elem, tehát nem azonnali hitelfelvételt jelent.

MTI / Kovács Attila

A piacon pozitív fordulatként értékelték, hogy megváltozott a kormány szándéka és kommunikációja, ennek tulajdonítható a forint erősödése - mondták el devizapiaci kereskedők. Azt is pozitívumként emlegették, hogy Simor András jegybankelnök - kormányképviselők társaságában - a miniszterelnöknél járt pénteken reggel. Úgy vélték, ez arra mutat, hogy a kormány kikéri a jegybank véleményét, bár a találkozó céljáról egyelőre nem közöltek részleteket.

Orbán Viktor kormányfőnél Simor András MNB-elnök, Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter, Fellegi Tamás IMF-tárgyalásokat vezető tárca nélküli miniszter és a Miniszterelnökséget vezető Varga Mihály részvételével kezdődött megbeszélés pénteken reggel.

A svájci frank jegyzése pénteken délelőtt 259,30 forint volt a csütörtök délutáni 262,97 forint után. A dollár árfolyama 246,83 forint az előző nap délutáni 250,11 forint után. A japán jen 3,199 forintot ér a csütörtöki 3,2457 forint után.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.