Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Folytatódott a vendégforgalom kedvező alakulása a kereskedelmi szálláshelyeken 2011. novemberben az előző év azonos időszakához képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden.
A vendégek száma 2011. novemberben 1,1 százalékkal, a vendégéjszakáké 0,6 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. A külföldi vendégek száma 13,1 százalékkal, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 10,2 százalékkal növekedett 2011. novemberben az előző év azonos hónapjához viszonyítva. A belföldi vendégek száma 7,4 százalékkal, a vendégéjszakáké 7,1 százalékkal mérséklődött 2011. novemberben 2010. novemberéhez mérten.
A KSH adatai szerint 2011. január-novemberben a vendégek száma 1,1 százalékkal emelkedett, a vendégéjszakáké 1,3 százalékkal mérséklődött a megelőző év azonos időszakához képest. A külföldi vendégek száma 5,2 százalékkal nőtt, a külföldi vendégéjszakák száma 2,3 százalékos emelkedést mutat 2011. január-novemberben az előző év azonos időszakával összevetve. A belföldi vendégek száma 2,7 százalékkal, az belföldi vendégéjszakáké 4,8 százalékkal csökkent 2011. január-novemberben 2010. január-novemberhez viszonyítva.
Az első tizenegy hónapban a külföldivendég-forgalom szerkezete folytatta az átrendeződést, a legjelentősebb küldő országok közül az Olaszországból, Németországból, Franciaországból érkezett vendégek eltöltött éjszakáinak száma csökkent, míg a Lengyelországból, a Csehországból és az Egyesült Államokból érkezetteké nőtt, az Ausztriából, valamint Egyesült Királyságból érkezetteké stagnált.
A belföldi vendégek az első tizenegy hónapban 9 millió vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken. A belföldivendég-forgalom 67 százalékát fogadó szállodákban a vendégéjszakák száma 2 százalékkal bővült. A vendégek körében szintén közkedvelt panzióknál a kereslet visszaesése azt jelentette, hogy a vendégéjszakák száma 25 százalékkal csökkent.
A szállodák szobakihasználtsága 2011. január-novemberben átlagosan 47,3 százalékos volt, 1,4 százalékponttal volt magasabb, mint egy évvel korábban. Ezen belül az ötcsillagos szállodák működtek a legmagasabb, 65 százalékos szobakihasználtsági aránnyal, a gyógyszállodák szobáinak igénybevétele is átlagon felüli, 55 százalék volt.
A kereskedelmi szálláshelyek összes árbevétele a korábbi hónapok mérsékelt eredményeit követően, 8 százalékos folyó áras emelkedéssel ismét kedvező képet mutatott novemberben, míg a múlt év első tizenegy hónapjában a szálláshelyek árbevétele folyó áron 2 százalékkal emelkedett 2010 azonos időszakához képest. A kereskedelmi szálláshelyek 2011. január-novemberben összesen 227 milliárd forint bruttó árbevételt értek el, ezen belül a szállásdíjbevétel 126 milliárd forint volt.
Novemberben a kiadott szállodai szobák bruttó átlagára 8 százalékkal 14.747 forintra, míg az egy kiadható szállodai szobára jutó árbevétel - bruttó REVPAR - az előző év azonos időszakához képest 10 százalékkal emelkedett 6.339 forintra. A tizenegy hónap eredményei összességében ennél kedvezőtlenebbek, a szállodai átlagár fél, a bruttó REVPAR-mutató 4 százalékkal nőtt.
A szálláshelyi kapacitásra egyszerre volt jellemző, hogy a gazdasági környezet változására a szállodák, panziók, kempingek egy része úgy reagált, hogy beszüntette működését, míg mások éppen bővítették a kínálatot. Ennek eredőjeként 2011. november 30-án a Magyarország működő kereskedelmi szálláshelyek száma 2.046 volt, ezen belül 827 szálloda 49 ezer szobával, 802 panzió 9 ezer szobával működött. Az egyéb szálláshelyek száma 417 volt - közölte a KSH.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.