Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 397,78 pontos, 2,12 százalékos emelkedéssel, 19 147,54 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 15 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Varga Zoltán, a QUAESTOR elemzője szerint a befektetők bíznak abban, hogy a görög kormány, a hitelezői és az Európai Unió között megszülethet a megegyezés jövő hét elején, ennek köszönhető a pozitív hangulat. A csütörtöki jelentős esés után felfelé indult a hazai részvényindex is, ismét a Magyar Telekom papírjait lehet kiemelni, amelynek árfolyama áttörve a korábbi csúcspontot, 570 forint felett tudott zárni.
A Mol 305 forinttal, 1,62 százalékkal 19 100 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 75 forinttal, 1,94 százalékkal 3945 forintra nőtt, forgalmuk 8,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 30 forinttal, 5,52 százalékkal 573 forintra emelkedett, forgalma 2,9 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 485 forinttal, 1,29 százalékkal 37 990 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 688,3 millió forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 261,1 millió forintos forgalom mellett 230 forinttal, 1,41 százalékkal 16 580 forintra erősödött.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1282,75 ponton zárt pénteken, ez 7,01 pontos, 0,55 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.