Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A korlátozott nem törlesztői kategóriába minősítette vissza Görögországot pénteken a Fitch Ratings, miután a görög kormány és az euróövezeti illetékesek is megerősítették, hogy a terveknek megfelelően halad a görög kormánykötvények csereprogramja.
A legnagyobb európai hitelminősítő pénteken Londonban közölte, hogy Görögország hosszú futamidejű szuverén hazai és küladósságának osztályzatát az eddig is rendkívüli befektetői kockázatokra figyelmeztető "C"-ről korlátozott mértékben nem törlesztői "RD" szintre süllyesztette tovább.
A Fitch Ratings a leminősítés indoklásában közölte: az adósságcsere-program szuverén nem törlesztői eseménynek számít a cég által az értékvesztéssel járó adósságcsere-tranzakciókra érvényben tartott besorolási kritériumok alapján.
Egy másik nagy nemzetközi hitelminősítő, a Standard & Poor's már a múlt héten "SD"-re, vagyis szelektív nem törlesztő kategóriába sorolta át Görögországot.
A világ legnagyobb hitelminősítő csoportja, a Moody's Investors Service pedig a nála lehetséges legrosszabb adóskockázati osztályzatra, "C"-re minősítette vissza nemrég a görög besorolást.
A Fitch az adósságcsere lebonyolítása után vissza fogja emelni a görög szuverén besorolást az "RD" szintről, az új adósságpapírokra pedig olyan osztályzatot állapít majd meg, amely megítélése szerint megfelel majd a DDE-epizódot követő görög adósprofilnak. Ezek az új görög adósosztályzatok valószínűleg a spekulatív besorolási sáv alacsony tartományában lesznek - közölte pénteken a Fitch Ratings.
A legutóbbi hitelminősítői lépések nyomán Görögország államadós-osztályzatai messze a legrosszabbak az egész világon.
Commerzbank: bizonytalan, valóban lesznek-e görög reformok
Londoni pénzügyi elemzők pénteki értékelései szerint ráadásul az adósságátrendezés szinte biztosan nem fogja az EU/IMF-segélyprogramban meghatározott szintre csökkenteni a görög adósságrátát, hiába jelezte részvételi hajlandóságát az előző esti határidőig a magánbefektetők 85,8 százaléka.
A Commerzbank közgazdászai befektetőknek összeállított helyzetértékelésükben közölték: az elmúlt két év tapasztalatai alapján kétlik, hogy az adósságátrendezés által nyert időt Görögország ki tudja használni a talpra állást akadályozó két fő probléma megoldására, vagyis "a túlméretezett, hatékonyság nélkül működő és részben korrupt" közszféra teljes körű reformjára, valamint a görög gazdaság versenyképességének helyreállítására.
A cég elemzői szerint még az is bizonytalan, hogy a kormány egyáltalán be tudja-e vezetni ezeket a reformokat, emellett "teljesen nyitott kérdés" az is, hogy az áprilisi választások után meglesz-e a megígért reformokhoz szükséges politikai többség.
A Commerzbank szakelemzői mindezek alapján "meglehetősen valószínűtlennek" nevezték, hogy Görögország a 2020-as határidőig az IMF által követelt 120 százalék körüli szintre tudja csökkenteni GDP-arányos államadósság-rátáját.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Kormányzóképes erőként igyekezett látni és láttatni magát hétvégi, nagykanizsai kongresszusán a Tisza Párt, amelynek már a választási programja is körvonalazódik. A kormány sem tétlen azonban, friss ígéreteivel pedig nyilvánvalóan a választási eredmény befolyásolása a cél.
Olyan kaliberű koncertet adtak, amiről teljes hosszában regényt lehetne írni.
A tárcavezető nem tervezi, hogy a választás előtt extra szabadságot vesz ki.