Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Bő kétszeres túljegyzésre a meghirdetettnél nagyobb összegben értékesített 12 hónapos diszkont kincstárjegyet az Államadósság Kezelő Központ keddi aukcióján. A hozam az előző aukcióhoz és a másodpiacihoz képest is emelkedett kissé.
A központ a megszokott összegben, 45 milliárd forintért hirdetett meg 12 hónapos diszkont kincstárjegyet kétheti rendszerességgel tartott aukcióján. Az év eleje óta csak egyszer, február közepén tértek el ettől az összegtől, akkor 50 milliárd forintnyi 12 hónapos diszkont kincstárjegyet kínáltak.
A meghirdetett D130220 jelű, 2013. február 20-án lejáró papírra az elsődleges forgalmazók 107,077 milliárd forint ajánlatot tettek, jóval többet az év eleje óta megszokott 40-90 milliárd forintnál, de lényegesen kevesebbet az utolsó, két héttel ezelőtti aukció 133,261 milliárd forintos jegyzésénél.
A központ a meghirdetetthez képest 10 milliárd forinttal megemelte az elfogadott ajánlatok összegét, és 55 milliárd forintért értékesített 12 hónapos diszkont kincstárjegyet. Az előző aukción a meghirdetett 45 milliárd forint helyett 60 milliárd forintot értékesített a D130220 jelű papírból.
A mostani aukción 7,47 százalékos átlaghozam alakult ki, egy bázisponttal magasabb a két héttel ezelőtti átlagnál, és két bázisponttal magasabb az ugyanerre a kincstárjegy-sorozatra kalkulált keddi 7,45 százalékos másodpiaci referencia hozamnál.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.