Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Magyar Posta érdeklőik a montenegrói posta megvétele iránt, a privatizáció a tervek szerint az idén lesz - közölte a montenegrói szaktárca a Mina-Business hírügynökséggel csütörtökön.
A tulajdonos jóváhagyásával folynak tárgyalások a montenegrói posta ügyében - mondta Szerdahelyi Kinga, a Magyar Posta Zrt. szóvivője. Jelenleg azonban még nincsenek abban a helyzetben, hogy nyilatkozni tudnának arról, adnak-e be ajánlatot a montenegrói posta privatizációjára kiírt pályázatra.
A montenegrói posta honlapja szerint magyar küldöttség járt a montenegrói postánál március végén. A szakértői találkozó folytatása volt a decemberben megkezdett megbeszéléseknek. A két küldöttség tárgyalt a postai kereskedelem kérdéseiről, továbbá véleményt cserélt a postai szolgáltatások fejlesztési lehetőségeiről - olvasható a honlapon.
A montenegrói postát (Posta Crne Gore) 1998. december 31-én hozták létre, amikor a korábbi egységes vállalatot, a PTT Montegenrót két részre választották: így alakult ki a távközlési Crnogorski Telekom, valamint a postai szolgáltatásokkal foglalkozó Posta Crne Gore. A Crnogorski Telekom többségi tulajdonosa a Magyar Telekom.
Montenegróban 1841 óta van postai szolgáltatás. Montenegró 2006. július 26-án csatlakozott az Egyetemes Postaegyesülethez.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.