Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nyitrai Zsolt miniszterelnöki biztos, volt informatikai államtitkár a Facebook-oldalán szombat délután azt közölte, "biztos benne", hogy nem lesz internatadó. A mobiladóról azonban nem szólt a bejegyzésben.
Az egykori informatikai államtitkár a Facebookon azt írta, "biztos vagyok benne: internetadó nem lesz".
Bár a kormány mindeddig nem kommentálta a mobil- és netadóról szóló híreket, a hvg.hu megtudta, hogy a kabinet jövő kedden tárgyalja az új adó tervét. Pénteken a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) látta vendégül az iparági szereplőket, ahol az is kiderült, az NFM-mel erről nem egyeztetett a nemzetgazdasági tárca.
A telekomcégek mindössze annyit tudtak meg, hogy az internetadó ötletét fogadó felháborodás miatt elképzelhető, hogy az adó máris átalakul, és csak mobiltelefon-adó (beleértve a mobilinternet-forgalmat) lehet belőle.
Az NGM a telefon- és internetforgalomból 40-50 milliárd forint bevételt vár. Az adót a végfelhasználók fizetnék, de beszedniük a szolgáltatóknak kellene, akár a biztosítóknak a baleseti adót. Az adó, mint azt megírtuk, feltehetően nem ütközne közösségi jogba, és az áfa adóalapot növelhetné, akár a jövedéki adó, amelyre szintén rájön még az áfa.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Érdemi megtakarítást lehet elérni megfizethető, régi ingatlanban is alkalmazható okoseszközökkel. A csúcs a mindent integráló rendszer, bár ez inkább új otthonoknál célszerűbb.