szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A gazdasági növekedés beindításához elengedhetetlen a bankszektor terheinek könnyítése a Magyar Bankszövetség főtitkára szerint. Ezért is elképzelhetetlen, hogy a tranzakciós illetéket úgy vezesse be a kormány, hogy mellette a bankadót is fenntartja - nyilatkozta a Népszabadságnak.

Kovács Levente a lap szombati számában közölt interjúban elmondta: a kormánnyal tavaly év végén kötött paktum arról szólt, hogy a bankok aktivitásukat próbálják szinten tartani, illetve a bankadó kivezetésével párhuzamosan növelni. A bankszövetség erre vonatkozó javaslata elkészült, annak alapján folynak a kormánnyal jelenleg is az egyeztetések.

A főtitkár a pénzügyi tranzakciós illetékkel kapcsolatban kifejtette: lényegesnek tartja, hogy mielőtt a parlament elfogadja a törvényt, feltárják a hatásmechanizmusokat, és ha kiderül, hogy az illeték visszafogja a gazdaságot, akkor ne vezessék be.

Nagyon intenzív tárgyalások folynak, szinte napi rendszerességgel egyeztetünk vezetői és szakmai szinten egyaránt, ilyen tempó mellett reálisan várható, hogy időben áttekintjük a hatásmechanizmusokat - válaszolta annak firtatására, elegendő-e a javaslat tervezett elfogadtatásáig hátralévő egy hónap a hatások alapos feltérképezésére.

"A tárgyalások során természetesen érvényben lévőnek tekintjük a tavaly december közepi megállapodást, azt kell tovább fejleszteni, mindkét fél számára elfogadható módon" - jelentette ki. A kétféle közteher egyidejű alkalmazásáról azt mondta: "Ha ez így történne, az a decemberi megállapodás felmondását jelentené".

"A magyar kormány is figyelembe veszi a külső hatásokat döntései meghozatalakor. E hatások közvetítőinek tartom az EU-t, az IMF-et, a nagy nemzetközi cégeket, a bankszektort" - válaszolta a főtitkár arra kérdésre, az IMF-hiteltárgyalások vezethetnek-e olyan eredményre, ami a kormányt meggondolásra készteti például a pénzügyi tranzakciós illeték ügyében

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!