Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Nagy többséggel jóváhagyta a vilniusi törvényhozás azt a két energetikai törvényt, amely Litvánia Oroszországtól való energiafüggőségét hivatott csökkenteni. Az egyik jogszabály egy balti-tengeri gázterminál létrehozásáról, a másik pedig a litván energiahálózat nyugat-európai rendszerre csatlakoztatásáról rendelkezik, utóbbit 2020-ig hajtják végre.
A 3 millió lakosú Litvánia energiaellátása most még nagy mértékben függ Oroszországtól, azon belül is egyetlen szállítótól, a Gazpromtól. A vilniusi vezetők már korábban a prioritások közé emelték a kapcsolódást az európai energiahálózathoz.
A cseppfolyósított földgáz szállítására alkalmas terminált a norvég Hoegh LNG építi, legkésőbb 2014 december 3-ig működésbe helyezik, és segítségével az ország gázszükségletének legalább negyedét tudják majd biztosítani.
Június végén a litván képviselők egy másik energetikai projektről is döntenek: arról, hogy megépítsenek-e Visaginasban egy új atomerőművet, amelyet az Európai Bizottság már jóváhagyott.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A szél konténereket kapott fel, amelyek átszakították a védelmi kerítést.