Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A befektetők az euróválságon és Magyarország IMF-fel kötendő megállapodásán tartják a szemüket, és ha az EU vagy a magyar kormány félreértelmezi a piaci hangulatot, akkor könnyen újra a 2012. év eleji forintzuhanáshoz hasonló lejtmenet következhet be – írja a Financial Times feltörekvő piacokkal foglalkozó blogja.
Ha az EU vagy a magyar kormány félreértelmezi a piaci hangulatot, akkor könnyen újra a 2012. év elején találhatjuk magunkat, amikor is hatalmasat esett a forint – írja a Financial Times feltörekvő piacokkal foglalkozó blogja, a beyondbrics. A keddi jegybanki kamatdöntés apropóján született bejegyzés egy része a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának döntésével foglalkozik: a blogbejegyzés szerint a tanácstagok most egyértelműen inkább a recessziót ítélték meg problémásabb pontnak, mint az infláció felfutását, ezért is dönthettek a 25 bázispontos kamatcsökkentés mellett.
A bejegyzés második részében ugyanakkor a blog azzal foglalkozik, hogy a rizikófaktorok közé tartozik még, hogy a kormány mennyire elkötelezett a szilárd költségvetési politika mellett, és meg tudunk-e állapodni az EU-IMF párosával a hitelszerződésről.
William Jackson, a Capital Economicstól a bejegyzésben megjegyzi, hogy az eurózóna válságának elharapózásával tovább nőhet a nyomás a magyar eszközökön, és bár a kormány az utóbbi hónapokban kompromisszumkészebbnek mutatkozik az IMF-fel, az elkövetkezendő időszak korántsem lesz egy könnyű menet.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.