Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Az eredetileg tervezett 15 milliárd forint helyett 11,9 milliárd állami forrásból rendezik kéttucatnyi, önkormányzati kezelésben lévő PPP-konstrukcióban megkezdett sportlétesítmény további sorsát - írta a Magyar Nemzet.
A lap csütörtöki számában Hegmanné Nemes Sára, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium vagyonpolitikáért felelős államtitkára elmondta: azokban az esetekben sikerült megmenteni a projekteket, amelyekben a beruházó és a finanszírozó pénzintézet együttműködött.
Jó példaként említette a törökbálinti iskolaberuházást, a hódmezővásárhelyi Balog Imsi Sportarénát, tornaterem-beruházásokat öt somogyi faluban és három tanuszodát a Dunántúlon, ezeknek az építése befejeződhet állami segítséggel. Ugyanakkor a kiskunfélegyházi sportcsarnok és egy miskolci tornaterem ügyében nem jártak sikerrel, mert a beruházókat még az előtt felszámolták, hogy azokat védett cégekké nyilváníthatták volna.
Tájékoztatása szerint a 21 kiemelt projekttársaság 31 létesítményre kötött építési, üzemeltetési szerződést. A cégek finanszírozási problémáit többnyire bevételeik csökkenése okozta.
Az államtitkár elmondta azt is, hogy a PPP-szerződések felülvizsgálata és kivásárlása a jövő évben folytatódik.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.