Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Visszatérne az EFKON AG az útdíjtenderbe. Az osztrák cég nem fogadja el, hogy kizárták a 42 milliárd forintos keretösszegű közbeszerzési eljárásból, szerinte az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Zrt. több ponton hibázott - írja a Népszabadság pénteki száma.
Az EFKON AG előzetes vitarendezési kérelemmel kereste meg az ÁAK Zrt.-t. Az elektronikus útdíjrendszer tenderéből már a jelentkezési szakaszban kizárt cég, a lap értesülése szerint úgy tartja: pályázatukat jogsértően nyilvánították érvénytelennek. Szeretnék elérni a sztrádatársaság döntésének megváltoztatását, jelentkezésük érdemi elbírálását.
Igyekezetük a lap szerint egyelőre nem járt sikerrel. Az ÁAK legalábbis csütörtökön kipostázott levelében elutasította az EFKON kérelmét. Ebben az osztrák cég képviselői arról értekeztek, hogy szerintük az ÁAK rosszul értelmezte a közbeszerzési törvényt, amikor kizárásukról döntöttek.
A cég kizárásának konkrét okaként az ÁAK az EFKON nem megfelelően lezárt részvételi jelentkezését jelölte meg.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.