Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az amerikai pénzügyminiszter a G7-ek pénteki találkozóján az információk szerint fel fogja szólítani Németországot, hogy élénkítse a keresletet, vagyis lazítson a megszorításokat és szigorú költségvetési politikát képviselő álláspontján.
Németországnak már nem csak a megszorítások kieszközölésére kellene koncentrálnia. Legalábbis ez lehet majd az amerikai pénzügyminiszter, Jack Lew felszólításának az üzenete, melyet információk szerint a G7-ek pénteki találkozóján fogalmaz majd meg a német pénzügyminiszternek – írja az euobserver.com. A németek különösen jól állnak, mivel a hétszázalékos exporttöbblet rovására volna helye egy lazább gazdaságpolitikának. Washington úgy látja, hogy a túlzott költségvetési konszolidációt fel kell adni.
Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter korábban azzal reagált a megjegyzésekre, hogy sem az Egyesült Államok, sem Németország nincs abban a helyzetben, hogy leckéket adjon a másiknak. A G7-ek európai tagjai ugyanakkor inkább arra koncentrálnának, hogyan is tudnák elérni a minél nagyobb banki információcserét, mivel az adóelkerüléssel szembeni fellépés most egy fő európai téma. Az Egyesült Államok ugyanakkor a törékeny európai gazdaság növekedésének előmozdítását helyezné előtérbe. Ez minden bizonnyal Németország ellenkezését váltja majd ki, mivel a németek alacsonyan igyekeznek tartani a béreket, hogy ezzel erősítsék a feldolgozóipart és az exportot.
Az Európai Bizottság (EB) is úgy tűnik, engedékenyebbnek mutatkozik a szigorú költségvetési politikát egyelőre nem teljesen betartani tudó államokkal szemben. Az EB gazdasági és pénzügyi ügyekért felelős biztosa, Ollie Rehn nemrég jelezte, hogy Franciaország és Spanyolország két-két éves haladékot kaphat arra, hogy deficitjét a GDP három százalékára mérsékelje. Rehn nemrégiben azt mondta, hogy az európai országok büdzséinek konszolidációja a GDP arányában átlagosan 0,75 százalékra zsugorodhat 2013-ban a 2012-es 1,75 százalékról.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.