Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 293,41 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel, 18 616,11 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 6,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Német Sándor, a Buda-Cash Brókerház Zrt. kereskedelmi igazgatóhelyettese azt mondta, hogy kedden alacsony forgalom mellett gyengült a BUX. Hozzátette: Európa-szerte pesszimista hangulat van, kedden a múlt pénteki emelkedés minimumszintjeit letörte a Magyar Telekom, a Mol és az OTP is, amely 4700 forint alá esett.
A szakértő szerint az eddigi emelkedés korrekciója immár gyengülésbe fordult, bár a forint ennek ellenére is emelkedni tudott a hét második kereskedési napján. Német Sándor szerint az Európai Parlamentben zajló, Magyarországgal kapcsolatos délutáni vita nem befolyásolta az árfolyamok alakulását a BÉT-en.
Ezzel Szatmári Tamás, a Raiffeisen üzletkötője is egyetértett, és kiemelte: főként a Molban, az OTP-ben és a Magyar Telekomban voltak eladók kedden, de a nemzetközi piacokon is negatív hangulat uralkodott, az európai indexek is mínuszban voltak.
A Mol 380 forinttal, 2,26 százalékkal 16 420 forintra gyengült, 1,1 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 79 forinttal, 1,68 százalékkal 4620 forintra esett, forgalmuk 3,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 2,99 százalékkal 324 forintra gyengült, forgalma 584,0 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 60 forinttal, 0,18 százalékkal 34 300 forintra nőtt, a részvények forgalma 919,9 millió forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 85,9 millió forintos forgalom mellett 105 forinttal, 0,47 százalékkal 22 245 forintra csökkent.
A BUMIX 1042,44 ponton zárt kedden, ez 6,62 pontos, 0,63 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Magyar Péter azt mondja, van receptje a lakhatási válság ellen. A feladat nem kicsi: lakhatási szakértőt, az építéstörténet szakértőjét és a témával foglalkozó szociológust is kérdeztünk az emberemlékezet óta tartó lakhatási válság okairól és a fordulat lehetőségéről.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.