Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az árupiacokban érdekelt befektetők szempontjából nagyon rosszul alakult az első félév, viszont az atomenergia és az elektromos járműgyártás jó választás lehetett – derül ki a Világgazdaság szerint a Bloomberg hírügynökség legjobb és legrosszabb befektetéseket bemutató első féléves összesítéséből.
Az amerikai piacon a nagy kapitalizációjú papírok között a 217 százalékos emelkedést produkáló Tesla Motors részvénye bizonyult a legjobb választásnak az első féléves teljesítménye alapján – írta a VG.
A legrosszabb teljesítményt nyújtó amerikai részvény egy aranybányászatban érdekelt társaságé. A Newmont Mining Corporation tulajdonosai 35,5 százalékos árfolyamcsökkenéssel voltak kénytelenek szembenézni az első hat hónapban.
Az arany a június 28-ig terjedő időszakban 26,3 százalékkal esett az év végi záróárához képest, múlt héten pedig még mindig 23,5 százalékos mínuszban tartózkodott. Ezzel együtt még mindig nem az arany számított a legrosszabbul teljesítő árupiaci terméknek az első félév alapján, hiszen az ezüst árfolyama 34 százalékkal csökkent – tette hozzá a lap.
Az amerikai piacon kívül ezúttal egy japán részvény bizonyult a legjobbnak. A Tokyo Electric Power Company (Tepco) árfolyama 149 százalékos emelkedést produkált hat hónap alatt. A cég egyéb létesítmények mellett a fukusimai atomerőművet is üzemeltette, és a katasztrófa után töredékére esett az árfolyama: most viszont, hogy a japán kormány fontolgatja egyes atomerőművek újraindítását, új életre kelt a részvény.
A legrosszabbul teljesítő részvény a spanyol Bankia SA hitelintézeté, amely 88 százalékot veszített hat hónap alatt az értékéből.
Magyarországon a BÉT nagy papírjai közül a félév nyertese az Egis lett, amelynek árfolyama csaknem 25 százalékot emelkedett az év eleje óta. A másik gyógyszergyár, a Richter árfolyama 6,24 százalékot csökkent június végéig. Az OTP 14,58 százalékot emelkedett hat hónap alatt. A Mol bő 4,5 százalékos mínuszban zárt januártól júniusig, a Magyar Telekom árfolyama 9,33 százalékkal került lejjebb.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?
Gulyás Gergely és Panyi Miklós beszélgetéséből több fontos információ is kiderült.