Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 59,48 pontos nyitás után emelkedett szerdán délelőtt. A BUX 11 óra 30-kor 18 263,25 ponton állt, ami a legutóbbi, keddi záró értékéhez képest 8,36 pontos, 0,05 százalékos csökkenés, a szerdai nyitásnál ugyanakkor 51,12 ponttal magasabb.
A részvénypiac forgalma délelőtt 1,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen mozogtak az előző napi záráshoz képest.
A Mol ára 45 forinttal, 0,28 százalékkal 16 150 forintra csökkent.
Az OTP-részvények ára 2 forinttal, 0,05 százalékkal 4272 forintra erősödött.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,32 százalékkal 311 forintra esett.
A Richter-papírok árfolyama 12 forinttal, 0,32 százalékkal 3737 forintra nőtt.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk.