Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Meghallgatta a horvát rendőrség Csányi Sándort a horvát kormány és a Mol Nyrt. közötti tárgyalások első fordulója után szerdán Zágrábban – számolt be szerdán délután a Jutarnji List című horvát napilap internetes oldalán.
Csányi Sándort, a magyar olajipari vállalat igazgatótanácsának alelnökét a lap értesülései szerint egy állítólagos piaci manipulációs ügyben hallgatták meg, a gyanú szerint a Mol 2010 végén és 2011 elején manipuláció segítségével vásárolta meg az INA részvényeinek 1,6 százalékát a cseh J&T Banktól. A Jutarnji List beszámolója szerint Csányi Sándor két órát volt a rendőrségen, távozóban nem nyilatkozott.
A rendőrség sem adott információt a meghallgatással kapcsolatban arra hivatkozva, hogy a korrupció és a szervezett bűnözés elleni fellépést irányító horvát ügyészség (USKOK) vizsgálatáról van szó. A lap emlékeztetett arra, hogy júniusban ugyanitt hallgatta ki a rendőrség Áldott Zoltánt, az INA igazgatósági elnökét, valamint a felügyelőbizottság magyar tagjait, Horváth Ferencet, Molnár Józsefet, Mosonyi Györgyöt és Világi Oszkárt. Bár a horvát hatóságok megkísérelték gyanúsítottként kihallgatni Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgatót, a magyar Legfőbb Ügyészség elutasította a horvát kérést. Helyette Csányit hallgatta meg a horvát rendőrség.
Az OTP Bank a sajtóban megjelentekre reagálva közölte: Csányi Sándor a Mol igazgatóságának alelnökeként szerdán 90 perces megbeszélést folytatott a horvát rendőrség képviselőivel. A hetekkel előre rögzített egyeztetés a Mol 2011-es, INA-ban történt részvénytulajdon-szerzésének körülményeit járta körül. A horvát hatóság hangsúlyozottan nem tanúként és nem gyanúsítottként tárgyalt Csányi Sándorral. A helyi ügyészség tájékozódik a részvényszerzés körülményeiről, az ügyben eljárás nem indult – közölte a hitelintézet.
A vizsgálat tárgyát képező állítólagos piaci manipuláció és csalás bűncselekményének gyanúja miatt a Mol ellen 2011-ben a horvát pénzügyi felügyelet (Hanfa) akkori vezetője kezdeményezett eljárást. A Hanfa szerint a Mol "hamis és félrevezető" jelzéseket adott, hogy megszerezze az INA részvényeinek többségét.
Az INA olajipari konszernről szóló tárgyalások a zágrábi kormány és a Mol között szerdán kezdődtek Zágrábban. Az első fordulót követően kiadott közlemény szerint a tárgyalások a további megbeszélések menetéről és témáiról szóltak. A Mol és a horvát kormány közös álláspontját tükröző közleményben az áll, hogy összehangolták közös céljaikat az INA-ról, amelyek: "a befektetések növelése, az üzletvezetés hatékonysága és az INA nagyobb hozzájárulása a horvát gazdasághoz".
A horvát fél nevében Ivan Vrdoljak gazdasági miniszter, valamint a horvát állami vagyonkezelő iroda vezetője, Mladen Pejnovic vett részt a tárgyaláson, a Molt az igazgatótanács alelnöke, Csányi Sándor és Áldott Zoltán, az INA igazgatósági elnöke képviselte.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.