szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Nyugati téri Skála előtti terület, a VIII. kerületi Palotanegyed, és a II. János Pál pápa tér is megújul a Fővárosi Közgyűlés döntése értelmében.

Huszonkilenc kerületi projekt támogatásáról döntött csütörtökön a Fővárosi Közgyűlés. A Tér-Köz pályázaton július végéig pályázhattak a kerületek városrehabilitációs programok támogatására. Az elbírálás szempontjai közé tartozott a helyi civil kezdeményezések felkarolása, a társadalmi, gazdasági és környezeti fenntarthatóság, az innovatív, előremutató eszközök alkalmazása, valamint az üres, alulhasznosított városi területek problémájának megoldása.

A kerületi önkormányzatok 61 pályázatot nyújtottak be, csaknem 16,7 milliárd forint értékben. A kiírás szerint a főváros mintegy 5,1 milliárd forintot használhat fel támogatásra.

A főváros által támogatott 29 projekt között van a II. kerületi Pálvölgyi Természettudományi Bemutatóhely és Családi Szabadidőpark kialakítása, egy többfunkciós közösségi tér kialakítása Békásmegyeren, az V. kerületi Szervita tér és a VI. kerületi, Nyugati téri volt Skála Metró előtti terület megújítása, a józsefvárosi Palotanegyed kulturális városmegújítása, a II. János Pál pápa téri játszótér fejlesztése, a kőbányai Újhegyi sétány átfogó megújítása, a hegyvidéki Városháza tér kialakítása és környezetének rehabilitációja, a zuglói Mogyoródi úti közösségi sportpálya fejlesztése, a csepeli Sport-, Szabadidő- és Rendezvényközpont korszerűsítése, valamint új piac létesítése Budafok belvárosában.

A vitában Somfai Ágnes, a Párbeszéd Magyarországért fővárosi politikusa és Szaniszló Sándor MSZP-s képviselő kifogásolta, hogy nem tudják, mit takarnak a megnevezett beruházások. Havas Szófia (MSZP) kampánycélú pénzosztásnak nevezte a pályázatot, amit Hutiray Gyula (Fidesz-KDNP) visszautasított, jelezve, hogy a városfejlesztési pályázatot és annak eredményhirdetését törvényi változások határozzák meg.

Tarlós István főpolgármester jelezte: a főváros főépítészi irodája kétszer is véleményezte a beérkezett pályázatokat, a forrás elosztását pedig igazságosnak tartja, szemben az előző ciklussal, amikor "minden egy kerületnek jutott".

Az előterjesztést a Fidesz-KDNP és a Jobbik igen szavazataival, a Párbeszéd Magyarországért nem szavazataival, valamint az MSZP vegyes voksaival fogadták el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!