Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Óriási fordulatot hajtott végre Orbán Viktor magyar kormányfő, amikor múlt pénteken a Mol INA-részesedésének eladását emlegette. A miniszterelnök ugyanis korábban teljes mellszélességgel állt ki a magyar vállalatok régiós terjeszkedése mellett. A Financial Times cikke szerint a kormány és Orbán állásfoglalásai ellenére sem a Mol, sem a magyar állam nem akarja eladni az INA-részesedést.
Óriási fordulatot hajtott végre Orbán Viktor magyar kormányfő, amikor múlt pénteken a Mol INA-részesedésének eladását emlegette – írja a Financial Times. A miniszterelnök ugyanis korábban teljes mellszélességgel állt ki a magyar vállalatok régiós terjeszkedése mellett.
A magyar kormányfő bár utalt arra, hogy Horvátország kényszerítő erőt alkalmaz a magyar olajtársasággal szemben, ám azt is hozzátette, hogy a két ország közötti barátság megőrzése fontosabb, mint a mostani ügy, ezért ha a horvát fél állami kézben akarná látni az INA-t, akkor ezt a lovagiasság és az üzlet szabályainak megfelelően meg lehet oldani. A brit üzleti lap ezek után ismerteti a Hernádi-ügy főbb mozzanatait.
A lap idézi Vágó Attilát, a Concorde elemzőjét, aki szerint Orbán nagyon is jól tudja, hogy a horvátoknak nincs 3 milliárd dolláruk a részvénycsomag megvételére, elég csak megnézni az ország gazdasági helyzetét. Erre a horvát kormányfő szóvivője is tett egy célzást a múlt héten, amikor azt mondta, hogy a visszavásárlás csupán vágyálom.
Az osztrák OMV, mely cég potenciálisan szóba jöhetne még vásárlóként, nemrégiben kötötte meg története legnagyobb, hárommilliárd dolláros üzletét a norvég Statoillal, úgyhogy az osztrákoknak sincs valószínűleg forrásuk arra, hogy balkáni kalandokba keveredjenek. Maradna elvileg egy orosz vevő, ám az oroszok Zágrábban nem szívesen látott tulajdonosok lennének.
Összességében a kormány és Orbán állásfoglalásai ellenére sem a Mol, sem a magyar állam nem akarja eladni az INA-részesedést – foglalja össze a cikk a történéseket. Magyarország még mindig erősen függ az orosz olajtól, ezért elemi érdeke, hogy igyekezzen több lábon állni. A INA segítségével elérhető adriai-tengeri szállítási útvonal alapvető segítséget nyújt ebben – emelte ki Vágó Attila.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasata is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
A megszólaló drag queenek szerint is volt polgárpukkasztás a műsorukban.
Lezárult a lengyel uniós elnökségi időszak.