Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Adócsalás gyanújával vizsgálatot indítottak a görög hatóságok a Daimler, a BMW és az Opel ellen.
A gazdasági bűnözés leküzdésére hivatott görög hivatal (SDOE) azzal vádolja a három német autógyárat, hogy irreálisan alacsony áron adják át a kocsikat a kereskedőknek - írta a Spiegel magazin.
Ez az ár egy sor adó megállapításának alapja, azaz minél alacsonyabb az ár, annál nagyobb adóbevételtől esik el az állam. Egy S-osztályú gépkocsi importja esetén 22 135 eurót számláznak ki, de a kiskereskedelmi ár ennek négyszerese.
"Ezt nem tűrhetjük" - mondta Teodorosz Floratosz, az SDOE vezetője, megerősítve a Spiegel állítását, de hozzáfűzve, hogy a vizsgálat nemcsak német gyárak ellen, hanem "minden irányban" folyik.
A BMW szerint az elszámoló árak nemzetközi szabványokon alapulnak, és megfelelnek az OECD szabályainak és az európai jognak. A folyamatban lévő vizsgálatról egyik cég sem akart nyilatkozni. A válság során a 2007. évi 280 ezerről 55 ezerre esett az évente forgalomba állított személyautók száma Görögországban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.