Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Miközben az EU évek óta a magyar GDP mintegy 3 százalékát utalja Magyarországnak, az ország északi régiójába annyi se jut, hogy ott a stagnálásra fussa. Bezzeg Közép-Magyarország! – írta a Defacto.io blog.
Észak-Magyarország hazánk legszegényebb régiója, mely ráadásul egyre jobban leszakad a leggazdagabb régióhoz, Közép-Magyarországhoz képest. Utóbbi területen az egy főre jutó termelés 2004–2011 között hat százalékkal nőtt, előbbi területen hat százalékkal csökkent. A leszakadás ellentmond az országba áramló EU-támogatás céljainak – írja Békés Gábor (MTA KRTK Közgazdaságtudományi Intézet és Közép-európai Egyetem) a Defacto blogon.
Május 1-vel éppen 10 éve leszünk az Európai Unió tagországa. A csatlakozásunk évében a régiók termelése között eleve óriási különbség volt: Közép-Magyarország a hazai GDP mintegy 45 százalékát termelte meg, Észak-Magyarország csak 8 százalékát. Ez a különbség 2004 óta csak tovább nőtt. Az évek során a két régió népessége is ellentétes irányban változott (a gazdagabb területek lakossága 2011-ig 142 ezerrel nőtt, Észak-Magyarországé viszont 85 ezerrel csökkent).
Már az EU-csatlakozás évében óriási volt a régiók közti fejlettségi különbség (5400 euró/fő termelés vs. 13 ezer euró/fő), de a különbség az akkori 145 százalékosról 2011-re 176 százalékra nőtt. "Az észak-magyarországi régió felzárkóztatásához úgy tűnik más stratégiára van szükség" – olvasható a blogbejegyzés végén.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Brutális állatkínzásról szóló videók terjednek globálisan. A tartalomgyártók jellemzően kínaiak, és mivel az országban harmatgyenge az állatvédelem, ezt a legtöbb esetben büntetlenül művelhetik. Az internetnek erről a sötét bugyráról először beszélt lapunknak a Feline Guardians nevű nemzetközi aktivista csoport egy magyar tagja.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?
Gulyás Gergely és Panyi Miklós beszélgetéséből több fontos információ is kiderült.
Érdemes árnyékba húzódni.