Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Újabb banknak dob mentőövet az állam Szlovéniában: a Banka Celje immár a hatodik pénzintézet az országban, amelyet az állam feltőkésít, hogy megmentse a csődtől.
A bank április 25-ig kapott haladékot arra, hogy magánbefektetőktől gyűjtse össze a fennmaradásához szükséges 160 millió eurót (50 milliárd forint), de ez nem sikerült.
A Banka Celje súlyos helyzetére a szlovén bankok helyzetét felmérő tavalyi stressztesztnél derült fény. A bank nem teljesítő hiteleit várhatóan átviszik egy "rossz bankba", és a pénzintézetet összevonják az Abanka Vipával.
A Banka Celjében szerzendő tulajdonrész nélkül is a szlovén bankszektor több mint a fele állami tulajdonban van, miután a szlovén állam decemberben feltőkésítette az ország három legnagyobb bankját, a Nova Ljubljanskát, a Nova KBM bankot és az Abanka Vipa bankot, összesen 3,2 milliárd euró (990 milliárd forint) értékben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Két hete mlg 50 napos határidőt szabott Moszkvának a tűzszünet elérésére.
Hivatalosan közös megegyezéssel távozik Sárváry István, aki 2016-ban állt a cég élére.