Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Elemzők szerint Vlagyimir Putyin orosz államfő "óvatosabb" megnyilatkozásai a kelet-ukrajnai népszavazás után csak arra jók, hogy ne lehessen egyértelműen megtudni, mit is szeretne igazából Oroszország. Az oroszoknak így több út is nyitva marad, ám elképzelhető, hogy akár betolakodóként, akár megmentőként tekintenek rájuk Kelet-Ukrajnában, mindenképp Oroszországhoz csatolják az érintett régiókat.
Nagyon valószínű, hogy a Kreml nem egyértelmű nyilatkozatai a kelet-ukrajnai népszavazást követően azt a célt szolgálják, hogy Vlagyimir Putyin orosz államfő számára sok opciót hagyjanak nyitva az események további folyását illetően – írja a Quartz.
Bár a kelet-ukrajnai, vitatott népszavazás vitatott eredménye abba az irányba mutat, hogy a térség érintett régiói is Oroszország irányába tájékozódnak, az oroszok reakciója most nem annyira tiszta, mint a Krím esetében volt. Ott a népszavazást követően nem sokkal Putyin már üdvözölte is a Krím "visszatérését" Oroszországhoz.
Jelenleg annyit tudni, hogy a Kreml tiszteletben tartja az emberek akaratát, és a népszavazások gyakorlati megvalósításának civilizált formájában érdekeltek. De ez vajon azt jelenti, hogy támogatják egy külön állam létrejöttét? Vagy inkább egy föderális Ukrajnát szeretne Oroszország? Esetleg "befogadnák" a kelet-ukrajnai régiókat? A helyzet ugyanakkor az, hogy bármelyik megoldás is körvonalazódik, a központi kijevi kormányzat elvesztette gazdaságilag fontos keleti területeit, amelyek ezek után Oroszországhoz fognak majd kapcsolódni, bármilyen megoldás is jöjjön.
Moszkva mindeközben újabb szigorításokat vezetett be az Ukrajnának szállított gáz ügyében, mégpedig azt, hogy az ukránoknak előre kell fizetniük a leszállítandó orosz földgázért. Ha az ukránok fizetnek előre, akkor június 3-ától az oroszok elzárják a gázt.
Emellett a cikk szerint sok múlik azon is, hogyan tekintenek Putyinra Kelet-Ukrajnában – vagy az orosz államfő hogyan szeretné magát láttatni. Ugyanakkor akár megmentőként, akár betolakodóként tekintenek rá, elképzelhető, hogy bármelyik esetben Oroszországhoz csatolják az érintett régiókat.
Május 14-én egyeztetést tartanak az érintett felek, Kijev felhívására – ám még nem tudni, hogy azon kik vesznek majd részt –, és ha itt nem lesz eredmény, akkor elképzelhető, hogy Putyin elmondhatja, hogy nincs más választása, mint elfogadni Kelet-Ukrajna akaratát.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
1925. július 18-án került a boltokba a totalitárius diktatúra megvalósításának első és egyetlen kézikönyve, Adolf Hitler Mein Kampfja. A Mein Kampfban kifejtett ideológiára építve történhetett meg a világ legtöbb áldozattal járó háborúja és népirtása is. De milyen utóélete volt Magyarországon?
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.